Kulüpten yuhalanma açıklaması

Salı 23.02.2010 18:30
Fenerbahçe Kulübü, futbol takımının son maçlarda aldığı sonuçlarla ilgili taraftarına yönelik bir açıklama yaptı.

Kulübün internet sitesinde "Yaptık, Yine Yapacağız, Kazanacağız" başlığıyla yer alan açıklamada, alınan sonuçların, yöneticisinden teknik adamına, futbolcusundan taraftarına tüm camiayı üzdüğünün bilindiği ifade edildi. Açıklamada, "Ama Fenerbahçe Spor Kulübü ve Fenerbahçe camiasının çok iyi bildiği bir şey daha var; birlik ve beraberlik içinde olursak önümüzde hiç kimsenin duramayacağı. Umutsuzluğa kapılmak, hataları kıyasıya eleştirmek, sahada hata yapanı yuhalamak, kısa vadeli düşünmek en basiti. Esas olan, sıkıntılı günde destek olmak, yeniden el ele verip omuz omuza mücadele edip, dirilmek" denildi.

Sarı-lacivertli ekibin mücadele verdiği 3 kulvarda da henüz hiçbir şeyin kaybedilmediği vurgulanan açıklamada, Fenerbahçe'nin ligde şampiyonluk iddiasını en güçlü aday olarak sürdürdüğü, UEFA Avrupa Ligi'nde sadece bir golün bile üst tur için yeteceği, Ziraat Türkiye Kupası'na da çok yakın olunduğu dile getirildi.

Açıklamaya şöyle devam edildi:

"Fenerbahçe camiasının ümitsizliğe düşme lüksü yok. Düşmeyecektir de... Takımının başarılarını alkışlayan eller, destek olmak ve güç vermek için bugün de alkış tutarsa, emin olsunlar ki o alkışlar, o destek, sahaya güç olarak yansıyacak. 12. adam görevini yerine getirecek, sahadaki 11 savaşçıyı yalnız bırakmayacak. Hem ligde, hem UEFA'da, hem de kupada, takım, 12. adamı olmadan sahada yerini almayacak. Tüm kulvarlarda başarı için camiamız kenetlenecek, her türlü saldırı ve eleştiriye direnecek. Başarısız olmak için bölünüp parçalanmamızı bekleyenler, her sendelememizi kutlama vesilesi olarak görenler boşuna ümitlenecek.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda formasını kulübüne hizmet için teriyle yıkayan hiçbir futbolcu yuhalanmayacak, hepsi alkışlanacak. Taraftarı futbolcusunu, futbolcu taraftarını alkışlayacak, güç verecek. Bu takım bizim. 100 yılı aşmış dev bir çınar olan Fenerbahçe'nin takımı olması ve üzerinde efsane Fenerbahçe formasını taşıması nedeniyle hep destek görecek. Camiamız, verdiği desteğin, birlik ve beraberliğinin ödülünü kupalarla alacak, taçlandıracak. Yaşadığımız sıkıntıları aşmak adına herkes hatalarından ders çıkaracak. Mücadele terimizin son damlasına kadar sürecek. Herkes üzerine düşeni yapacak. Yaptık, yine yapacağız, kazanacağız, çünkü biz Fenerbahçe'yiz."


FENERBAHÇE'NİN EN KÖTÜ TRANSFERLERİ

FENERBAHÇE TARİHİNİN EN İYİ YABANCILARI

FENERBAHÇE - BURSASPOR MAÇINDAN KARELER

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN