"Hesaplaşma zamanı değil"

Çarşamba 24.02.2010 18:26

Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu, Lille maçı öncesi verdiği mesajda ''Zaman, hesaplaşma değil, destek olma zamanı'' dedi.

UEFA Avrupa Ligi'nde yarın Lille ile yapacakları maçla ilgili, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtlayan sarı-lacivertli futbolcu, ligde Bursaspor karşısında alınan yenilgiyle oluşan ortamla ilgili bir soruya, ''Zamanın, hesaplaşma zamanı olduğunu düşünmüyorum. Olayı lehimize çevirecek zamanımız var. Yarın da iyi netice alırsak, Avrupa'da yolumuza devam edeceğiz. Ligde yeterli süremiz var. Zaman, hesaplaşma zamanı değil, birbirimize destek olma zamanı'' karşılığını verdi.

LILLE İSTANBUL'A GELDİ

FENERBAHÇE'NİN SON BOMBASI

Takımın içinde bulunduğu durumun kötü olmadığını vurgulayan Emre, şöyle devam etti:

''Söylemek istediğim bazı şeyler. Dışarıdan nasıl görünüyor bilmiyorum, ama içerden kırılgan bir yapıya sahip değiliz. Hepimiz profesyoneliz. Şu an takımın içinde bulunduğu durum, kötü bir durum değil. Bizler bu durumu düzeltmek adına elimizden gelen her şeyi yapacağız, çünkü iyi ve kaliteli kadroya sahibiz. Olayın aleyhimize dönmesini sağlayan bizlersek, lehimize dönmesini sağlayacak olan yine bizleriz. Taraftarımızın desteğiyle bunu yapabiliriz. Kadıköy'de en büyük silahımız taraftarımızdır.''

Bursaspor maçında Güiza'nın taraftardan gördüğü tepkiye de değinen Fenerbahçeli futbolcu, ''Son maçta istenmeyen olaylar yaşandı. Güiza oyundan çıkarken talihsiz bir durum oldu. Güiza'ya ihtiyacımız var. Ona destek olmak zorundayız. Bizler, futbolcular olarak ne kadar destek olursak olalım, taraftarın desteğinin yarısını bile veremeyiz. Takıma gerektiğinde en büyük desteği yine Güiza verecektir'' diye konuştu.

İlk maçta Lille karşısında buldukları bir golün, kendilerine avantaj sağladığını kaydeden Emre, Kadıköy'de seyircilerinin desteğiyle her zaman favori olduklarını vurgularken, ''İnandığım şekilde konuşmak istiyorum. İnandığım da bu. Bu takıma en büyük desteği taraftar verecektir. Buna da inanarak, bizim avantajlı olduğumuzu düşünüyorum'' ifadesini kullandı.

Takım savunmasında yaşadıkları sıkıntıyla ilgili daha önce yaptığı açıklamaya yönelik bir soru üzerine Emre, son dönemde yaşadıkları sıkıntıları gidermek adına çalışmalara başladıklarını ifade ederek, ''Defansif anlamda daha net somut girişimler göstermek zorundayız'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN