"Kaleci hariç 10 futbolcu"

Çarşamba 24.02.2010 18:21

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, UEFA Avrupa Ligi 2. tur rövanşında yarın Lille ile yapacakları maç öncesi, sakatlıklar nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını, bazı futbolcuların, bu maçta mevkilerinin dışında görev alabileceklerini söyledi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında, maçla ilgili değerlendirmeler yapan ve soruları yanıtlayan Alman çalıştırıcı, sakatlıkları bulunan futbolculara ek olarak Lugano, Vederson ve Cristian'ın da forma giyemeyeceğini açıklayarak, ''Sıkıntılı bir durum yaşıyoruz. 9 eksiğimiz var, yarın belki 10 olur. Dolayısıyla, yarın görev alacak futbolcularımız, kendi mevkilerinde değil, belki başka mevkide oynamak zorunda kalacak, ama bizim onlara verdiğimiz görevi en iyi şekilde yapacaklarına inanıyorum. Yarınki maçta maalesef ilk defa böyle bir durumla karşılaşacağız. İlk defa 'Niye oynamadı' soruları olmayacak. Kaleci hariç 10 sağlam futbolcumuz var. Diğer bir sağlam oyuncumuz Deivid, o da yedekte oturacak. Sağlam oyuncularımızın hepsi ilk 11'de yer alacak. Sahaya çıkacak her futbolcumuza güvenimiz sonsuz. Herkese inanıyorum'' diye konuştu.

AYKUT'TAN DAUM AÇIKLAMASI

GÜİZA OMUZLARDA

LILLE İSTANBUL'A GELDİ

FENERBAHÇE'NİN SON BOMBASI

''HEDEFİMİZ YARININ DÖNÜM NOKTASI OLMASI''

Yarın Lille karşısında alacakları iyi bir sonucun, son dönemde aldıkları kötü sonuçların ardından pozitif sonuçlar ortaya çıkarabileceğini kaydeden Daum, ''Bir dönüm noktası olabilir. Yarın inşallah iyi bir sonuç alırız. Yarın olmazsa, pazar günü de olabilir. Hedefimiz bu. Yarın, bizim için dönüm noktası olsun'' dedi.
Daum, Lille karşısında alınabilecek olası bir kötü sonucun baskısını kaldırıp kaldıramayacağı sorusuna, ''En büyük baskıyı kendim yaratıyorum zaten. Her zaman, kendimi baskı altında tutuyorum. Onun için, dışarıdan gelen baskı bizim için tabii ki önemli, ama sonuçta eleştirilere açığız '' yanıtını verdi.
''Daha iyi oynayan, daha şanslı olan takımın kazanmasını istiyoruz'' diyen Daum, ''Yarın bu turun ikinci yarısı bizi bekliyor. Devrede Lille takımı 2-1 önde. Yarın amacımız, maçı çevirmek olacak. Evimizde oynuyoruz. Taraftarımızla birlikte apayrı bir güce sahibiz. Bu güç bizim için çok önemli olacak'' diye konuştu.

Daum, sakatların çokluğu nedeniyle nasıl bir kadro kuracağı yönündeki soruya esprili şekilde, ''Fransa'dan gelen misafirlerimiz var. Lourdes diye özel bir ilaç varmış. Belki bize ondan getirip yardımcı olabilirler'' diye yanıtladı.

EMRE: HESAPLAŞMA ZAMANI DEĞİL

''KONTRATAK OYNAYAN BİR LİLLE BEKLİYORUM''

Lille takımını iyi tanıdıklarını ifade eden Daum, yarın karşılarında kontratak oynayan bir ekip olacağını sandığını söyledi.

Daum, ''Kontratak oynayan bir Lille takımı bekliyorum. Gerçekten süratli kanat oyuncuları var. Aynı zamanda erken baskı kuran bir takım. Bunu da zaman zaman yapabilir. Kompakt organizasyona sahipler ve bizi güçlü bir rakip bekliyor. Rakibimizde duran toplarda etkili oyuncular da var. Buna da hazır olmamız gerekiyor'' dedi.

''Ligde mağlup oldukları Bursaspor maçında Güiza'yı oyundan seyirci baskısı nedeniyle aldığı, bu nedenle de maçı kaybettikleri'' yorumlarının yapıldığı ifade edilerek yöneltilen soruya, Daum şu yanıtı verdi:

''Medyada bazı söylentiler olabilir, ama öyle bir şeye katılmıyorum. Ben de şöyle bir şey sorabilirim: 'Semih'i maça alınca mı kaybettik?' Maçı kaybetmemizin nedeni tabii ki o değişiklik değildir. Gerçekten bu söylemler mantıksız. Anlamıyorum. İkinci golde çok şanssızdık. Cristian'a çarpan top var. Kaleye girmesi büyük bir talihsizlik. Onun, daha önce yaptığımız değişiklikle ne alakası var. Bursaspor frikik golünde çok şanslıydı. Cristiano Ronaldo'yu, Rooney'i bulundurun isterseniz, yine o top Cristian'a çarpıp girecekti. Net söylüyorum, Bursaspor'a karşı aldığımız mağlubiyetin nedeninin değişikliklerle alakası yok.''

FENERBAHÇE'NİN MUHTEMEL 11'İ

Sakat futbolcuların çokluğu ve sarı kart cezalısı Andre Santos'un yokluğunda Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum'un, yarın Lille karşısında sahaya sürmesi beklenen muhtemel 11 şöyle:

Volkan Demirel, Bekir, Önder, Bilica, Deniz, Gökhan Gönül, Selçuk, Emre, Güiza, Alex, Semih.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN