"Hakemle koridorda karşılaştı"

Cumartesi 20.03.2010 23:27
Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, hakemlerin verdiği kararlardan dolayı mağdur duruma düştüklerini ileri sürdü.

MAÇIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Nihat Özdemir, Gaziantepspor karşılaşması sonrası yaptığı açıklamada, takımlarının Gaziantepspor karşısında baştan sona iyi mücadele ettiğini ve 1-0'lık skorla 3 puanı alıp, şampiyonluk yarışına devam ettiğini söyledi.

Galip geldikleri maçtan sonra sıkıntılarını, problemlerini anlatmaları gerektiğine inandığını kaydeden Özdemir, şöyle devam etti:
''Fenerbahçe, ligin başından bugüne kadar mücadelesini veriyor. Görüyoruz ki, birçok maçta olduğu gibi bugünkü maçta da hakemlerin Fenerbahçe maçlarında verdiği kararlardan dolayı mağdur duruma düşüyoruz. Fenerbahçe'nin hakkını hangi ortamda, nasıl arayacağımızı bir türlü bulamamaktayız. Üç hafta önce konuştum, 15 gün hak mahrumiyeti cezası aldım. Fenerbahçe taraftarına karşı sorumluyum, Fenerbahçe'nin haklarını korumak için görev aldım. Fenerbahçe'nin hakları birileri tarafından yeniliyorsa, ben bunu nerede paylaşacağım? Bu ortamda Fenerbahçe'nin sıkıntılarını, dertlerini anlatmak zorundayım. Başka bir ortamda Fenerbahçe'nin haklarını savunmak işimize gelmiyor. Bu akşam da hakemlerin yanlış kararıyla bir penaltımız verilmedi. Burada öncelikle görev Futbol Federasyonu'na ve MHK'ya düşüyor. MHK Başkanı Oğuz Sarvan ortaya çıkıp, bu olaylarda ağırlığını koymalı. Aynı olaylar, Galatasaray'ın, Beşiktaş'ın hatta Diyarbakırspor'un başına da geliyor.''

'AZİZ YILDIRIM, HAKEMLE KORİDORDA KARŞILAŞTI'
Nihat Özdemir, Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl'ın, devre arasında hakemlerin soyunma odasına girildiği yönündeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine, ''Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, oyuncularımız ve teknik heyetimizle görüşmek için soyunma odasına inmiştir. Hakemlere müdahalesi olmamıştır'' dedi.
Daha sonra, konuşması için yanındaki Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç'u mikrofonlara davet eden Özdemir, bu sırada Fenerbahçe Kurumsal İletişim görevlilerinin uyarması üzerine yeniden söz alarak, ''Şimdi arkadaşlarım beni ikaz etti. Aziz Yıldırım, kendi takımımızın soyunma odasına giderken, Kuddusi Müftüoğlu ile koridorda karşılaşmış. Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl'ı hala başkanımız arıyor ama cep telefonu cevap vermiyor'' diye konuştu.

Galatasaray Kulübü'ne PFDK'ın verdiği cezayla ilgili bir soru üzerine de Özdemir, kulübün internet sitesinde konuyla ilgili yaptıkları açıklamayı hatırlatarak, her takıma verilen kararlarda eşitlik ilkesinin olması gerektiğini savunduklarını söyledi.

Öte yandan, Nihat Özdemir'in açıklamasının ardından, Fenerbahçe Kurumsal İletişim sorumlularından Mehmet Sümer, basın mensuplarının yanına gelerek, Nihat Özdemir'in yanlış anladığını ifade edip, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın maçtan sonra Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl'ı değil, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve yönetim kurulu üyesi Levent Kızıl'ı defalarca aradığını, ancak cevap vermediklerini söyledi.

Ayrıca, Fenerbahçe Kulübü, Gaziantepspor maçının ilk yarısında Andre Santos'un ceza sahası içinde yerde kaldığı pozisyona olan tepkisini resmi internet sitesine taşıdı.
Resmi internet sitesine, Serdar Kurtuluş'un Andre Santos'a müdahalesi ile Kayserispor maçında Cangele'nin düşürüldüğü pozisyonun resimleri konulup, ''Çifte standardın en büyük örneklerinden biri olan bu iki karar yoruma gerek bırakmıyor'' ifadelerine yer verildi.

KOÇ: 'GALATASARAY'DAN BİZE GELEN DAVET YOK'

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç ise Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın derbi maç öncesi davetiyle ilgili bir soru üzerine, bu maçlarda hayatın durduğunu ifade ederek, ''Biz, 100 yıllık dostluk adına yapılan ve samimi bulduğumuz her çağrıya olumlu bakıyoruz'' dedi.

Ali Koç, kendilerine henüz bu konuda resmi bir davet yapılmadığını aktararak, şunları kaydetti:
''Ancak bu davetler 2 yıldır basın yoluyla oluyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bize ulaşmış bir yemek daveti yok. Basında çıkan haberleri samimi olarak değerlendirmemekteyiz. Kulağa hoş gelen, taraftarların duymak istediği, kısa vadede fırsatçı bir yaklaşım olarak değerlendiriyoruz. Bu davet bize geldiği zaman, tarih de uyarsa cevap veririz.''

Koç, Adnan Polat'ın bir kaç kez Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanan derbideki olaylara değindiğini ifade ederek, ''Son yıllarda iki takım arasında yapılan maçlara baktığımızda, 100. yılımızda Ali Sami Yen Stadı'nda oynadığımız, su savaşları diye nitelendirilen, polislerin ve taraftarların yaralandığı maç yaşanmıştır. Bunları sıralamak, ortamı germek çok kolay. Orada yaşanan ağır olaylara rağmen, Fenerbahçe yönetimi olarak konuşmama zarafetini gösterdik. Yöneticilere büyük sorumluluk düşüyor. Kulağa hoş gelen söylemlerden çok, yapıcı, marka değerini arttırıcı söylemlerde bulunmalıyız'' şeklinde konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN