Web Sürümüne Geç

Fenerbahçe'ye yıkım kararı

Pazartesi 22.03.2010 13:03

Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (ADASU), Sapanca Gölü kenarındaki Fenerbahçe Kulübü Kayıkhanesi için aldığı yıkım kararına tepki gösterdi.

İşseven, ''Yazıklar olsun'' başlığıyla yaptığı yazılı açıklamada, Türk gençliğine spor yapma imkânı sağlayıp ülkeyi uluslararası alanda tanıtmak ve en iyi düzeye yükseltmek amacıyla verilen uğraşlara anlamsız darbeler vurulduğunu ifade etti.

JUVENTUS'U YIKAN MUHTEŞEM BİR GOL-TIKLA İZLE

Fenerbahçe Kulübü'nün Sapanca-Kırkpınar mevkisinde, göl kıyısına gerekli kanuni ve hukuksal yükümlülüklerini yerine getirerek doğa ile uyumlu, çevre sorunu yaratmayacak özelliklerle bir kürek kayıkhanesi yaparak Türk sporunun ve gençliğinin hizmetine kazandırdığını ifade ederek, özetle şu görüşlere yer verdi:

FENERBAHÇE'NİN ÜNLÜ HOCALARI

FENERBAHÇE'NİN UNUTULMAZ KAPTANLARI

''Bu kayıkhanenin yapılışında Kırkpınar Belediyesi özellikle destek vermiş hatta belediyenin tüm imkânları seferber edilmiştir. Bu davranış Türk sporu ve gençlerimiz için gurur vericidir. Bu çaba, bu bölgedeki gençliğimizin kürek sporu yapabilmesi ve sunulan imkanların kullanımı içindir. Fakat bugün anlaşılması mümkün olmayan olayla karşı karşıyayız. Yapılan açıklamalara göre, hem kullanılan malzemeleri, hem projelendirmesi ve hem de kullanılış şekli, işlevsel özelliği ile doğal çevre ile hiçbir olumsuz etkileşimi olmayan, tamamen doğa ile uyumlu bu kayıkhane ADASU tarafından yıkılacaktır.

Fenerbahçe Spor Kulübü Kürek Kayıkhanesi, Sapanca ve yakın çevresindeki gençlere spor yapma imkanı veren bir tesistir. Göle bir deşarjı ve çevre kirliliği yaratacak fonksiyonu yoktur. Kullanılan malzemeleri, projesi ve inşa özellikleri doğal çevre ile uyumludur. Bu tesisin yıkılması yerel halk için çok önemli bir kayıp olacağı gibi aynı zamanda Türk kürek sporuna da ağır bir darbedir. Maksat nedir, neden yıkılmak istenmektedir? Anlamak mümkün
değildir.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN