Web Sürümüne Geç

F.Bahçe’nin başını derde soktu

Salı 23.03.2010 15:15

Fenerbahçe’nin canı bu kez de Jay Jay Okocha transferi nedeniyle sıkılacak. Paris Ceza Mahkemesi 11. Asliye Dairesinde görülmeye başlayan davada PSG kulübü 1998-2003 yılları arasında yaptığı transferlerde yolsuzluk yaptığı için yargılanıyor. Anelka ve Okocha transferleri ise davanın iki ana gündem maddesi.

La Parisien gazetesinde yer alan iddiaya göre Okocha transferi sırasında 102 milyon Fransız frankı, yaklaşık 15,5 milyon euro, yabancı bir firma aracılığıyla F.Bahçe kulübüne aktarıldı. Fakat bu para transferi sırasında Okocha adına Rabiu Baita, Belçika'nın Mons takımına sözleşme imzaladı.
İddiaya göre F.Bahçeli bir yönetici PSG'nin Okocha'yı transferi sırasında Nijeryalının menajeri Roger Henrotay'la 2 milyon euro'luk gayri resmi bir geçiş anlaşması imzaladı. Bu imza sayesinde Okocha'nın, PSG'ye gidiş rakamı düşük gösterildi ve PSG böylece yüklü bir vergiden kaçtı.

Bu arada PSG'nin Anelka'yı 325 milyon frank'a sattığı fakat 25 milyon frank'ın kulüp defterlerinde yer almadığı bu nedenle de, ortada bir vergi kaçırma durumu olduğu iddia ediliyor.

fotomac.com.tr / özel haber

DÜNYA YILDIZI HAPSE DÜŞTÜ

DÜNYANIN EN ÇOK KAZANAN 50 FUTBOLCUSU

OĞUZ ÇETİN SUÇLAMALARA NE CEVAP VERECEK?
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN