Derbi turizmi patladı

Çarşamba 24.03.2010 14:02

Hafta sonunda Ali Sami Yen’de oynanacak derbi maç için dünyanın birçok yerinden yerli veya yabancı futbol fanatiği İstanbul’a gelecek.

Alman sport.de sitesinde yapılan F.Bahçe-G.Saray derbisi değerlendirmesinde, özellikle Almanya, Avusturya, İsviçre, Belçika ve Hollanda gibi şehirlerde yaşayan Türklerin, yanlarına Alman dostlarını da alarak derbi için İstanbul'a gelecekleri iddia edildi.

CANAYDIN'IN CENAZESİNDEN ÇOK ÖZEL KARELER

Türk dostlarıyla birlikte İstanbul'a gelecek yabancıların 150 euro civarındaki uçak biletinin yanı sıra iki günde en fazla 150 euro daha harcayıp, Sultanahmet köftesi yeyip, rakı içip, ertesi günde dünyanın en büyük derbilerinden birisini Türklerle izleyecekleri belirtildi.

İŞTE LEJYONER FUTBOLCULARIMIZ

Bu maç için Türkiye'ye gidecek olan yabancıların bir çoğunun bilet bulamayacağı için stada giremeyeceği ama şehirdeki birçok küçük kulüpte (kahvede) maçları izleyecekleri, Türklerle coşacakları belirtildi. Türk arkadaşlarıyla İstanbul'a gelen yabancıların ülkelerine dönüşte iyi bir F.Bahçeli veya Galatasaraylı olacağı, yeni takımlarının formalarını da satın alacakları bildirildi.

TÜRK FUTBOL TARİHİNİN "EN"LERİ

Bir futbol fanatiği için ölmeden önce izlenmesi gereken 10 futbol maçından birisi olarak gösterilen derbi için dünyanın birçok yerinde özel turlar düzenlendiğinin özellikle İsviçre'den derbi turu için çok sayıda başvurunun yapıldığı bildirildi.

fotomac.com.tr / özel haber

YOLU TÜRKİYE'DEN GEÇEN DÜNYA YILDIZLARI
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN