Santos formülü verdi

Cumartesi 27.03.2010 15:23

F.Bahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Andre Santos, Süper Lig'de yarın Galatasaray ile oynayacakları derbi maç öncesi açıklamalarda bulundu.

FB TV'ye konuşan Santos, derbi maça kendini hazır hissettiğini belirterek, "Andre Santos, "Bu maç hem önemi bakımından hem anlamı bakımından sadece Türk futbolu için değil Dünya futbolu içinde önemli bir maç. Çünkü içerisindeki olacak güzel veya çirkin şeyler Türk ve Dünya futbolunu etkileyebilecek derecede. Bende bu maçın bir parçası olacağım için aynı zamanda da ezeli rakibimizin sahasında ilk kez forma giyeceğim için oldukça heyecanlıyım ve kendimi hazır hissediyorum" dedi.

Santos, maça nasıl bir motivasyon ile çıktığı sorusuna ise, "Beni, sahada kazanmak için motive olmuş şekilde göreceksiniz. Çünkü Fenerbahçe, maçlarına her zaman kazanmak için çıkar. Deplasmanda rakibimizin sahasında oynayacakda olsak biz kazanmak için çıkacağız. Ve de bütün dünyanın bütün Türkiye'nin takip edeceği bu maçta ben de kazanmak için motive bir şekilde mücadele edeceğim" yanıtını verdi.

İŞTE DEV DERBİ ANKETİNİN SONUCU

Santos maçları önemli olanın maçları iyi veya kötü oynamaktan çok kalan tüm maçları kazanmak olduğunu dile getirdi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bana sorarsanız maçları iyi veya kötü oynamamız değil kalan maçların hepsini kazanmamız daha önemli. Çünkü geri kalan maçlarda iyi oynadığımız maç başına puan vermeyecekler. Kazandığınız maç başına puan verecekler. O yüzden bizim için önemli olan şu saatten sonra kazanmak. Elbetteki sahada görevlerimizi sonuna kadar yapmak istiyoruz ama artık kazanmak önemli. Saha içinde nasıl bir oyun ortaya konduğu nasıl bir mücadele olduğunun artık bir önemi yok. kazanmak istiyoruz ve kazanacağız."

Santos bu maçı kazanmanın formülünü ise şöyle özetledi:


"Bu maçta daha fazla savaşçı ruhunu ortaya koyan, ikili mücadelelerden daha fazla galip çıkan ve futbolun ufak detayları lehine olan taraf galip ayrılacak."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN