Web Sürümüne Geç

Maçtan sonra olaylar çıktı!

Pazar 28.03.2010 22:27
Galatasaray'ın, derbi maçta ezeli rakibi Fenerbahçe'ye 1-0 mağlup olmasının ardından Muğla'da iki takımın taraftarları arasında çıkan kavgaya, polis cop kullanarak müdahale etti.

MAÇIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN


Maçın bitmesinin ardından Muğla kent merkezinde bulunan Galatasaraylılar Derneği önünde iki takımın tarafları arasında başlayan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü.

Birbirlerine taş ve meşalelerle saldıran taraftarlara, polis ekipleri cop kullanarak müdahale etti. Kavga sırasında, bazı taraftarların atılan taş ve meşaleler ile yaralandığı görüldü.

Recai Güreli Caddesi'nde bir süre devam eden kavga esnasında atılan taş ve meşalelerin yoldan geçen araçlara isabet etmesi nedeni ile sürücüler zor anlar yaşadı.

Polis ekipleri, bir süre devam eden kavganın sona ermesinin ardından Fenerbahçe ve Galatasaraylı taraftarları farklı yönlere göndererek olayın büyümesini önledi.

Polis ekipleri, Galatasaraylılar Derneği ve Fenerbahçeliler lokali önünde güvenlik amacıyla nöbet tutuyor.

Bu arada, yaşanın kavga sonrasında Fenerbahçe taraftarları, araçları ile şehir turu attıktan sonra kutlamalara Cumhuriyet Meydanı'nda devam etti.

ADIYAMAN'DA 3 KİŞİ GÖZALTINDA

Galatasaray'ın, derbi maçta ezeli rakibi Fenerbahçe'ye 1-0 mağlup olmasının ardından Adıyaman'da iki takımın taraftarları arasında çıkan kavgaya, polis müdahale etti.

Olaylarda 3 kişi gözaltına alındı.

Maçın bitmesinin ardından Adıyaman Sümer Meydanında toplanan her iki takımın taraftarları, birbirlerine küfürlü tezahüratta bulundu.

Taraftarlar, arasında yaşanan gerginlik kavgaya dönüşünce, polis her iki gruba da müdahale etti. Çevik Kuvvet ve Yunus ekipleri, Galatasaraylı taraftarları ve kalabalığı megafondan anonslar yaparak dağıtmak zorunda kaldı.

Her iki takımın taraftarları, uzun süre kentin çeşitli yerlerinde karşı karşıya gelirken Hocaömer Mahallesi'nde birbirine taş atan gruplardan 3 kişi, polis tarafından gözaltına alındı. Kavga sırasında atılan taşlar nedeniyle yoldan geçen vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN