Kim ne yaptı?

Pazartesi 29.03.2010 10:04

Galatasaray ile Fenerbahçe'nin dün akşamki karşılaşmasından arda kalanlar...

KALECİLER (3/7)

FRANCO: Böylesi büyük maçlarda bu kadar basit hata yapılmamalı. Kalesine az top gelmesine rağmen yaptığı büyük hata ile maçın kaderini tayin eden adam oldu.

VOLKAN:
Özellikle maçın son dakikalarında Kader Keita'nın şutunu mükemmel bir şekilde çıkardı. Maç süresince sakinliği ile arkadaşlarına büyük güven verdi ve kalitesini gösterdi.STOPERLER (6/7)

NEILL: Galatasaray savunmasının dün gece en iyi oyuncusu olarak dikkat çekti. Kritik pozisyonlarda soğukkanlılığı ile öne çıktı. Aldığı toplarda geriden oyunu başlatan oyuncu oldu.

SERVET: Ne yazık ki bu sezon eski kimliğinden uzakta, savruk bir görüntü çizdi. Bir-iki pozisyonda ilk toplara zamanlama yanlışı vardı.

BİLİCA: Daha önce oynadığı maçlarına göre 90 dakika boyunca oldukça sakindi. İkili mücadelelerde ayakta kalmayı başardı.

LUGANO: Keita ve Giovani ile birebir kaldığı iki pozisyonda takımı adına çok başarılı müdahaleleri vardı. Az hata ile oynadı.

TUNCAY ŞANLI'YA İNGİLTERE'DE ŞOK SUÇLAMA

GS SAĞ KANAT (5)

SABRİ: Beklenenin çok altında bir görüntü çizdi. Hücumda ise bizim bildiğimiz değerlerinden çok uzaktaydı.

KEİTA: Bu maça imza atması beklenen oyuncularından biriydi ama o da vasatı geçemedi.

FB SOL KANAT (7)

SANTOS: Karşısındaki Keita ile çok iyi mücadele etmesinin yanında hücumda da etkili oldu.

VEDERSON: Santos ile birlikte oyunun iki yönünde de iyi bir ikili oluşturdular. F.Bahçe'de en zayıf halka olarak gösterilen sol kenarda herkesin beklentisi dışında bir maça imza attılar.

GS SOL KANAT (6)

CANER: Dün bir kez daha açıkça görüldü ki savunmanın sol kenar oyuncusu değil. Hücuma çıktığında ise şut-pas tercihlerinde yanlışlar yaptı.

GİOVANİ: Özellikle maçın ilk yarısında Galatasaray'ın en istekli ve rakip savunmayı en fazla rahatsız eden oyuncusuydu ama o da ikinci yarıda etkisini kaybetti.

FB SAĞ KANAT (7)

G.GÖNÜL: Savunmasının en iyi oyuncularından biriydi. İlk yarıda Gio karşısında zorlanmasına karşın toparlandı ve bir-iki pozisyonda mükemmel tersten kademeye girdi.

ÖZER: Oyunda çok fazla gözükmedi. Aldığı topları olumlu kullanamadı.

BEYİNLER (2/5)

ELANO: Galatasaray takımına geldiği günden bugüne kadar oyunun kaderini değiştirdiği maç yok. 'Lincoln neden bırakıldı?' diye insan düşünmeden edemiyor. Dün de takımı adına hücumda hiçbir üretkenliği yoktu. Sadece uzun top atsın diye mi transfer edildi, çok merak ediyorum.

ALEX: Her ne kadar ofansif anlamda kendi futbol kapasitesinin altında görünse de top kendisine geldiğinde takımı rahatlatan hareketler yaptı. Zaman zaman orta sahaya gelip top almayı düşündü ve önde top tutarak hücumda arkadaşlarının çoğalmasını sağladı.ÖN LİBEROLAR (4/6)

MEHMET TOPAL: Oyundan çıktığı ana kadar Alex'i tutmaya çalıştı. Bunda da çok başarılı olduğu söylenemez.

MUSTAFA SARP:
Koşuyor, mücadele etmeye çalışıyor. Ama oyunun hücum tarafında hiç yok.
SELÇUK: Orta sahada en fazla pas hatası yapan oyuncu olmasına rağmen Franco'nun hatası ile sonucu belirleyen isimdi.

MEHMET TOPUZ:
Sonuca etki edecek hiçbir şey yapmadı.

FORVETLER (4/5)

JO:
Orta sahadan hiçbir destek yoktu. Fenerbahçe savunma oyuncularından kurtulabilmek için zaman zaman orta sahaya gelerek top almaya çalıştı. İkinci yarıda Gio'ya verdiği gollük pas dışında etkisizdi.

GÜİZA: Bir-iki pozisyonda yan hakemin kurbanı oldu. Galatasaray savunmasının arkasına yaptığı koşularda ise topla bir türlü buluşturulamadı. O da ileride çok yanlız kaldı.


SEZON SONU SERBESTLER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN