Daum'dan inciler

Salı 30.03.2010
Andre Santos bu takımın iyi bir sol beki olabileceğini gösterdi. O gerçekten de kaliteli bir oyuncu. Lugano da bizim için anahtar bir isim. Son dönemde gol yemememizde onun payı gerçekten büyük.

Bire bir ve grup konuşmaları yaparak takımımızı derbiye hazırladık. Galatasaray'ı iyi analiz ettik ve bunu futbolculara da görüntülü bir şekilde anlattık.

Kadıköy'deki maçlar 'avantaj' deniliyor ama futbolda hiçbir zaman garanti yok. Fikstüre bakınca 'Kolay' demek çok zor.

Akıl ve bilgi çok önemli. Oyuncularını bir sistem doğrultusunda çalıştırırsın, anlatırsın, eğitirsin. Akıldan sonra vücudu hazırlamak da önemli. Ama en önemli anahtar bence olayı gönülden sahiplenmek.

Motivasyonu çok iyi ayarlamak gerekiyor. Fazlası çok pişmiş makarnaya benzer. Einstein 'Mümkün olduğu kadar basit yapın ama daha basit yapmayın' dermiş.

Kaptan Alex'le derbi öncesi konuştum. Galatasaray'a karşı normal oyun tarzından biraz farklı oynadı. Gökhan Gönül, hücumda pasları yüzde yüz başarıya ulaştığında daha mükemmel bir oyuncu olacak.

Emre Belözoğlu'nu riske etmemek için derbide oynatmadık. Ancak pazar günü Kayserispor maçında hazır olacak.

Sportif direktör Aykut Kocaman ile sanılanın tersine çok iyi bir ilişkim var. Bazen en iyi sonuca ulaşmak için aramızda tartışmalar oluyor. Ama bu gayet normal.


ŞİMDİ NEREDELER?

FUTBOLCULARIN MEMLEKETLERİ

FUTBOLCULARIN LAKAPLARI

KARDEŞ FUTBOLCULARYükleniyor
BİZE ULAŞIN