Emre neden oynamadı?

Çarşamba 31.03.2010 09:51

Derbi öncesi Emre ve Daum ile toplantı yapan F.Bahçe Başkanı Yıldırım, “Oynayabilecek durumdayım” diyen milli yıldızı şu cevabı verdi:

Şu an derbi ortamı çok sakin. Sen oynarsan gerilim artar, bu da işimize gelmez... Habertürk Gazetesi'nin haberine göre; Fenerbahçe'de derbi haftasına damgasını vuran isim Emre'ydi. Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Manisaspor maçında sakatlanarak oyundan çıkan ve derbi öncesi idmanlara katılamayan tecrübeli yıldız için taraftar son dakikaya kadarmüjde bekledi, "İnşallah Sami Yen'de yerini alır" dedi...Milliyet'in haberine göre; Yönetim kanadında Emre Belözoğlu olayının son derece farklı açıdan ele alındığı ortaya çıktı. Hafta boyunca Samandıra'da başlattığı 'tamgün mesai'ye kendisi de uyan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım,maç sabahı teknik direktör Christoph Daumve Emre Belözoğlu ilemini bir toplantı yaptı. Antrenmanlara çıkamayan ancak derbide oynamayı çok isteyen Emre, "Oynayabilecek durumdayım. Eğer hocam uygun görürse Sami Yen'de yerimi almayı istiyorum" dedi.DAUM DA DESTEK VERDİ
Milli oyuncudan gelen bu teklif Yıldırım ve Daum'un yüzünü güldürdü. Ancak başkan Yıldırım'ın sözleri, Emre'yi de şaşkına çevirdi. Özhan Canaydın'ın vefatı sonrası derbi atmosferinin oldukça sakin olduğuna dikkat çeken Yıldırım, "Senin Sami Yen'e çıkman, sakin olan atmosferi gergin hale getirebilir. Bu da işimize gelmez. Gerginlik ne kadar artarsa, maç o kadar zorlaşır. Bence sen evde kal oğlum" ifadelerini kullandı. Başkanın bu sözlerine teknik direktör Daum da destek verince milli futbolcu kadroya alınmadı.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN