Web Sürümüne Geç

"Trabzon'dan korkmuyoruz"

Salı 04.05.2010 15:49

Fenerbahçe Futbol Takımı Kaptanı Alex, sarı-lacivertli formayla çıktığı üç Türkiye Kupası finalinde kaybetmiş olmanın, yarın Trabzonspor ile yapacakları final mücadelesi için kendisinde bir korku yaratmadığını ifade etti.

GAP Arena'da düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtlayan Brezilyalı futbolcu, oynadığı üç finalde de kaybettiği hatırlatılarak, bu durumun ''bir korku mu yoksa kazanma hırsı mı oluşturduğu'' şeklindeki soruya, ''Kesinlikle, daha önce aldığımız skorlar, benim bireysel olarak kaybetmiş olmam bana bir korku vermiyor. Her maç kendine göre ayrı bir hikayeyi barındırıyor'' yanıtını verdi.

2004-2005 sezonunda Galatasaray ile oynadıkları finalde rakiplerinin kupayı sonuna kadar hak ettiğini, 2005-2006 sezonunda ise Beşiktaş'a karşı kaybettikleri mücadelede iyi olan taraf olmalarına rağmen yenildiklerini kaydeden Alex, ''Küçük detaylar sonucu belirlemişti. Son olarak da geçen yıl yine Beşiktaş'a karşı oynadık. Skoru hak eden taraf Beşiktaş olmuştu. Bu kesinlikle bir sonraki finale korkuyla bakacağım anlamına gelmiyor. Her maçın kendine göre ayrı bir hikayesi vardır. Trabzonspor'un güçlü olduğu noktaları bulup önlem almak, eksiklerine karşı üzerine gitmek ve bu maçı kazanmak hedefimiz'' şeklinde konuştu.

''TAMAMEN KUPAYI ALMAYA ODAKLANDIK''

Brezilyalı oyuncu, Trabzonspor ile yarın kupada ve ligin son haftasında karşılaşacakları hatırlatılarak, ''Hangi maç daha zor'' sorusuna, ''Biz şu anda sadece yarını düşünüyoruz. En zor maçımız yarın olacak. Tamamen kendimizi kupayı almaya odaklamış durumdayız. Yarını geçtikten sonra diğer maçı düşünürüz'' yanıtını verdi.

İçinde bulundukları stresi veya ligdeki durumlarını düşünecek halde olmadıklarını ifade eden Fenerbahçeli futbolcu, ''Son 27 yıldır kaldıramadığımız bir kupa var. Bu kupanın şanssızlığına son vermek istiyoruz artık. İçinde bulunduğumuz durumu, her şeyi bir yana bırakıp bu maça konsantreyiz. Galip ayrılıp sonra geri kalan işlerimize bakmak istiyoruz'' diye konuştu.

''BU GÜZEL FİNALİ NEŞELENDİRMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ''

Büyük bir maçın kendilerini beklediğini ifade eden Alex, futbol dünyasındaki insanların alışık olmadığı bir yerde oynayacaklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

''Bu iki takım ve izleyenler için büyük bir fırsattır, şanstır. Futbolcular olarak bu güzel finali şenlendirmek için elimizden geleni yapacağız. Futbolcular olarak saha içinde burada bizimle birlikte olan futbolun güzelliğini paylaşan sizler, taraftarlar ve futbolseverler için burada olmanın mutluluğunu beraber yaşayıp herkesi ödüllendirmek için elimizden geleni yapacağız.''

Maçın Şanlıurfa'da oynanacağını öğrendiklerinde şehir hakkında bilgiler edindiklerini anlatan Alex, ''Her şeyden değişik olan, gerek Trabzonspor gerek Fenerbahçe'nin alışık olmadığı bir yerde oynuyoruz. Bu maçı şehre ve insanlara hediye olarak adayabiliriz'' dedi.

Finalin gündüz oynanacak olmasıyla ilgili soruya da Fenerbahçeli futbolcu, ''İki takım da saat 7-8 civarında oynamaya alışkın. Bu seviyede oynuyorsanız, oynayacağınız yerin şartlarına kendinizi alıştırmalısınız. Kasımpaşa ile geçen haftalarda gündüz oynamıştık. Benzer hava şartları orada da olmuştu'' şeklinde yanıt verdi.

Bu arada, Trabzonspor kaptanı Song ve Fenerbahçe kaptanı Alex, basın toplantılarının ardından maçın anısına bilet ve maç topunu imzaladı.

İŞTE KARTALIN SON BOMBASI! TIKLAYIN

ASLANTEPE'NİN SON DURUMU! TIKLAYIN
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN