Web Sürümüne Geç

Nasıl isyan etmem

Çarşamba 06.05.2010

Daum-Güiza ikilisi kupayı Trabzon'a teslim etti Bu Güiza gerekirse üste para verilip gönderilmeli

Her şeyden önce böyle büyük bir final maçının memleketim Şanlıurfa'da oynanmasında katkısı bulunanlara binlerce kez teşekkür ederim. Süper stadımızla, Şanlıurfalı hemşehrilerimin misafirperverliğiyle, onların futbol aşkıyla gurur duydum, göğsüm kabardı. Maça gelirsek, mücadele durgun başladı ama ilerleyen dakikalarda Trabzonspor sazı eline aldı. Sağdan soldan Fenerbahçe kalesini yokladılar ama fıss. Volkan'ı geçemediler. Trabzon'un rüzgarı geçecek, Fener gol için yüklenmeye başlar diye bekledik ama nerde.

BİR İŞE YARADIĞI YOK
Emre oyuna ağırlığını koyamadı, Özer ortalarda yoktu, hele Gökhan Gönül'e ne oldu anlayamadım. En çok ona şaşırdım.
Her maçta sağdan kara tren gibi gidip gelen Gökhan bu sefer sanki yer yarılmış içine girmişti. Gelelim Güiza adlı şahsa. Ben bu adamı bir türlü çözemedim gitti. Ne yapar, ne işe yarar, niye o formayı giyer, niye sahaya çıkar anlamıyorum. Yav kardeşim sen ne biçim golcüsün! Geldiğinden beri bir işe yaradığını görmedik.

SERDAR TATLI HAKLIYMIŞ
Yeter artık. Ya ofsayta düşersin ya kaleciyle karşı karşıya gol kaçırırsın. Başka ihtimal yok. Daha topu kontrol edemiyorsun. Aziz başkanın gerekirse üste para verip bu adamdan kurtulması lazım. Maçtan önce Şanlıurfalı hakemimiz Serdar Tatlı, "F.Bahçe'de Alex, Trabzon'da da gününde olursa Umut maçın kader adamları olur" demişti.
Hakikaten dediği aynen çıktı. Bir şeyler yapmak için çırpınan Alex, o sihirli sol ayağıyla kaleci Onur'u avlayıp golü attı.

EMRE ÇIKTI, GÖBEK ÇÖKTÜ

Hemen sonra bu sefer Umut sahne aldı, durumu eşitledi. Skor 1-1 olunca "Bu kupayı verirse Daum verecek" dedim. Aynen öyle oldu. Daum yaptığı hatalarla, Güiza'yla beraber kupayı Trabzonspor'a teslim etti. Emre her ne kadar çok etkili olmasa da oyundan alınmazdı. Ne oldu? Emre oyundan çıktı, Fenerbahçe'nin orta sahası, göbeği çöktü. Daum çok güzel başardı(!) yani. Sanki Fenerbahçe'nin değil Trabzon'un teknik direktörü gibiydi.

BU KAFAYLA YÜRÜMEZ
Peki Trabzonspor'un kupayı almasına üzüldüm mü? Kesinlikle hayır. Yiğidi öldür hakkını yeme. Trabzonspor daha iyi oynadı. Kupa onlara analarının ak sütü gibi helaldir. Şenol Güneş'i de tebrik ederim. Daum'u mat etti. Büyük hoca olduğunu yine gösterdi. Bu sonuç ligde oynanacak Fenerbahçe-
Trabzon maçını etkiler mi derseniz, eğer Daum takımı bu kafayla oynatırsa şampiyonluk da uçar gider, hevesimiz kursağımızda kalır. Benden söylemesi...


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN