Kupa finali Alman basınında

Perşembe 06.05.2010 00:00

Alman basını, Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında dün oynanan Ziraat Türkiye Kupası final maçına yer vererek, sonucu Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum'un 2 kupayı birden kazanma hayalinin sona erdiği şeklinde değerlendirdi.

Almanya'nın önde gelen spor dergilerinden Kicker, ''Daum'un üzerinde baskı var. İki kupayı birden kazanma rüyası sona erdi'' başlığı ile verdiği haberde, Fenerbahçe'nin 27 yıl aradan sonra Türkiye Kupası'nı yeniden kazanmak istediğini, ancak Trabzonspor'un Fenerbahçe'yi 3-1 yenerek bu hayali sona erdirdiğini yazdı.

Böylelikle Daum'un 2 kupa birden kazanma hayalinin de sona erdiği ifade edilen haberde, Fenerbahçe'nin şimdi lig şampiyonluğunu kazanması gerektiği, Daum'un kupa alamaması durumunda İstanbul'daki geleceğinin belirsiz olacağı kaydedildi.

Spor haberleri veren ''Spox.com'' adlı internet sitesi de, ''Trabzonspor, Daum'un 2 kupa hayalini yıktı'' başlığıyla yayınladığı haberde, Trabzonspor'un 8. kez Türkiye Kupasını kazandığını hatırlatarak, Fenerbahçe'nin ise 27 yıl sonra bile bu kupayı kazanamadığını, böylece Daum'un takımının rüyası olan 2 kupayı birden kazanma hayalinin de suya düştüğünü belirtti.

''Sport1.de'' adlı internet sitesi ile Bild gazetesi de, Fenerbahçe'nin yenilgisini Daum'un finali kaybettiği şeklindeki başlıklarla duyurdu.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA