Web Sürümüne Geç

Maçın hakemine saldırı

Pazar 09.05.2010 22:46

Turkcell Süper Lig'deki Ankaragücü-Fenerbahçe maçının devre arasında, karşılaşmanın hakemi Kuddusi Müftüoğlu'na sözlü saldırıda bulunuldu.

Maçın gözlemcisi, karşılaşmanın hakemi tarafından 4. hakeme yaptığı itiraz nedeniyle oyun alanından atılan Ümit Özat'ın içeri girmesini istedi. Uyarıya rağmen Özat, devrenin bitimine kadar maçı bulunduğu yerden izledi. Devrenin bitimiyle birlikte Ümit Özat, hakem Müftüoğlu ile pozisyonu tartışmaya başladı. Bu sırada akreditasyon kartı olduğu öğrenilen bir kişi, hakeme sözlü saldırıda bulundu. Güvenlik güçleri tarafından kartı alınan şahıs, birkaç dakika gözetim altında tutuldu. Bu kişi daha sonra ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

BAŞKAN GÖKÇEK'TEN TARAFTARA TEPKİ

İkinci yarının hemen başında Fenerbahçe'nin 2. golü sonrasında Ankaragücü taraftarları, futbolcuların aleyhinde tezahürat yapmaya başladı.

''Yönetim maçı kaça sattınız?'' şeklindeki tezahürat sonrasında Kulüp Başkanı Ahmet Gökçek, kale arkasında bağıran taraftarlara doğru yönelerek tepki gösterdi.

Bu arada, kale arkasında bulunan taraftar grubunun bir bölümü, 3. gol sonrasında ''Onuru olan dışarı çıkar'' diyerek tepki gösterdi.

AZİZ YILDIRIM'A TEPKİ

Ankaragücü taraftarları, kendi takımının yöneticilerinin yanı sıra Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a da tepki gösterdi.

Başkentli taraftarlar, özellikle ilk yarıda başkan Yıldırım'a ''Aziz dışarı'' şeklinde tezahürat yaparak, maçtan önce yaşanan olaylarla ilgili tepkilerini dile getirdiler.

Bu arada, maçın 87. dakikasında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticiler stadı terk etti.

OLAYLAR

Karşılaşma oynanırken, Fenerbahçe'nin gollerinin art arda gelmesi sonrasında tribünlerde de yer yer olaylar çıktı.

Ankaragücü taraftarları, kendilerine ayrılan maraton, kale arkası ve kapalı tribünlerin koltuklarını sökerek sahaya attılar. Ayrıca taraftarlar, pet şişe ve benzeri şeyleri de güvenlik güçleri ve Fenerbahçe yedek kulübesine fırlattılar. Başkentli taraftarlar, tribünlerde kendi aralarında da kavga ettiler.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN