Web Sürümüne Geç

Santos, FB’nin oyuncusu değil!

Pazar 09.05.2010 13:21

BREZİLYA’nın TurboSports şirketi Corinthians’ın, Andre Santos ve Cristian’ın satışı sırasında yolsuzluk yaptığını, iki futbolcunun sadece yüzde 60’lık haklarının Corinthians’ın olduğunu, diğer yüzde 40’lık haklarının ise hala kendilerinde olduğunu iddia etti.

Corinthians'ın bu transferde aracı yönetici Carlos Leite'yi kullandığı, Leite'nin bu transferde açıktan 2,4 milyon ABD doları aldığı iddia edildi. Şimdiye kadar 1,3 milyon dolar alan TurboSports'un 2,4 milyon doları da kendilerinin hakkettiğini belirtiyor. Corinthians ise TurboSports'un Andre Santos'un hakkının yüzde 40 değil yüzde 10'una sahip olduğunu iddia ediyor. Buna karşılık olarak da Leite üzerinden TurboSports'a ödeme yapıldığını belirtiliyor.

F.Bahçe'nin Corinthians'la Andre Santos ve Cristian için ilk ödemenin 24 Temmuz 2009'da yapıldığı, ikinci ödemenin 15 Eylül 2010'da, son ödemenin ise 15 Eylül 2011'de yapılacağı bildirildi. Leite ise yaptığı açıklamada "Corinthians ile F.Bahçe arasında işlemler uygundur, Brezilya futbol federasyonu IG belgesini Türkiye'ye göndermiştir. Ben de aracı olarak almam gereken parayı aldım. Bundan sonra halledilmesi gereken Corinthians ile TurboSports arasındadır" dedi.

F.Bahçe'nin şimdieye kadar 5 milyon ABD doları ödediği, 13 milyon 50 bin doların ise 2 taksitte daha ödeneceği belirtiliyor. Corinthians Baş Mali Görevlisi Raul Correa, "Aracılı komisyonu yüzde 6'dır. Yüzde 10'da TurboSports'un hakkıdır. Biz önce komisyoncunun parasını ödemeyi uygun gördük. TurboSports ile alacaklarını 2011 Eylül'ünden sonra alacaktır" dedi.

DIS temsilcisi ise kulübün gelecek olan paranın ancak yüzde 37,5'uğuna yani yaklaşık 4,8 milyon dolarına sahip olduğunu belirtti. Regis Villas Boas ise basının karşısına çıkarak belgelerle konuştu, ve Corinthians Başkanı Andres Sanches ile yapılan belgeleri ortaya koyarak, "Biz Andre Santos'un haklarının yüzde 40'ına sahibiz bu nedenle F.Bahçe ile bizim arada olmadığımız bir sözleşmenin yapılması uygunsuzdur" dedi.


Corinthians ile Leite'nin şirketi RCD arasında yapılan sözleşme belgesi.
Andre Santos'un F.Bahçe ile yaptığı sözleşmenin aslı.Leite'nin illegal olarak transferden aldığı 3 taksitte aldığı komisyonun belgeleri.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN