"En büyük hedefim..."

Perşembe 13.05.2010 14:00

Fenerbahçe'nin Brezilyalı oyuncusu Andre Santos, sarı-lacivertli takımda şampiyonluk yaşamak ve kulüp tarihine geçmek istediğini söyledi.

Fenerbahçe Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Andre Santos, geçmişte forma giydiği tüm takımlarda şampiyonluk yaşadığını aktarırken, bu geleneği Fenerbahçe'de sürdürmek istediğini vurguladı.

Brezilyalı oyuncu, Fenerbahçe takımının hedefinin mücadele ettiği tüm kulvarda şampiyonluk olduğunu dile getirerek, ''Şu an zaten en büyük amacımız lig şampiyonluğu. Tüm bilgimi, tüm yeteneğimi, Fenerbahçe adına güzel şeyler yapabilmek için kullanmak istiyorum. En büyük hedefim şampiyon olarak Fenerbahçe tarihine geçmek'' diye konuştu.

''LİG ŞAMPİYONLUĞU DAHA ÖNEMLİ''

Ziraat Türkiye Kupası'nı finalde Trabzonspor'a kaybetmelerine değinen Andre Santos, şunları söyledi:
''Türkiye Kupası'nı kaybettik ve iyi de oynayamadık. Alex'in müthiş golüyle avantajı yakalamıştık, ama bunu koruyamadık. Trabzonspor'u kutluyoruz. Gerçekten çok üzgünüz, ama bu üzüntüyü bir an önce üzerimizden atıp lige konsantre olmalıyız. Lig şampiyonluğunu kucaklamalıyız. Lig şampiyonluğu kupası daha önemli ve onu kaldırabilmek için oynamalıyız. Önümüzde az bir zaman kaldı. Elimizden gelen her şeyi yapıp bu büyük kupayı kazanmak istiyoruz.''

''BREZİLYALI OYUNCULAR İÇİN ALEX BİR KAPI AÇTI''


Brezilya'da Türk futboluna olan bakışın son dönemde çok değiştiğini ve ilginin arttığını söyleyen sarı-lacivertli oyuncu, ''Bunu, buraya gelen öncü Brezilyalılara bağlamamız lazım. Çünkü onlar açtılar bu kapıları. Buna en önemli örnekte, tam 6 sezondur burada başarıyla oynayan Alex'tir. O, Brezilyalı futbolcular için bir referanstır. Buraya geldi, başarılı oldu ve işin temelini attı. Ona teşekkür etmek lazım'' ifadelerini kullandı.

Andre Santos, Turkcell Süper Lig'in kaliteli ve yükselişte olan bir lig olduğunu ve bunun da Brezilyalı oyuncuların dikkatini çektiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Türkiye Ligi ilgi çekiyor ve Brezilyalı oyuncular buraya gelmek istiyorlar. Umarım daha uzun yıllar Türkiye ve Brezilya arasında böylesine güçlü bir bağ olur, böylesine transferler devam eder. İki ülke futbolu arasındaki en büyük fark ise orada daha bireysel ve şova yönelik bir futbol oynanıyor olması. Türkiye liglerinde futbolcu kalitesi çok yüksek, ancak daha agresif, daha sert bir futbol ortaya konuluyor. Buna bağlı olarak sertliğe izin veriliyor, ama oyun daha az duruyor. Orada özellikle yetenekli futbolculara faul yapıldığı zaman oyun hemen durduruluyor.''

TARAFTARA ÖVGÜ

Brezilyalı oyuncu, verdiği röportajda Fenerbahçe taraftarına da değinirken, ''Böylesi bir taraftar topluluğunu açık söylüyorum daha önce görmemiştim. Sezon ortalamasına bakarsak 30-35 bin kişi önünde oynuyoruz. Fenerbahçe taraftarı maddi, manevi her anlamda takıma büyük katkı sağlıyor'' şeklinde konuştu.
Etiketler Santos, Fenerbahhçe
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN