Kadıköy'ü yaktılar!

Pazartesi 17.05.2010

Fenerbahçe taraftarı, kaçan şampiyonluğun ardından çılgına döndü. Taraftarların ateşe verdiği Saracoğlu Stadı'nda alevler çatıya sıçrayınca, Kadıköy İtfaiyesi'ne diğer ilçelerden takviye yapıldı

Şampiyonluğun kaçmasından sonra taraftarlar çılgına döndü ve büyük olaylar çıktı. Saracoğlu'nun tribünlerini ateşe veren taraftarlar koltukları da söküp sahaya attı. Statta yangın çıktı. Alevlere, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik ve Üsküdar ve Beşiktaş belediyeleri müdahale etti. Alevler güçlükle söndürülürken, sahanın zemini de kullanılamaz hale geldi. Stat dışındaki barikatları yıkan taraftar polise de saldırdı.

KADIKÖY CEHENNEME DÖNDÜ-TIKLA

İŞYERLERİ ZARAR GÖRDÜ
Yönetim istifa' sesleriyle stada girmek isteyenler, kaldırım taşlarını sökerek polise fırlattı. Polis, taraftarların üzerine su ve biber gazı sıktı. Saldırganlar, ellerine geçirdikleri demir sopa ve tahta parçalarıyla polisi hedef aldı. Çıkan arbedede çok sayıda otomobil ve işyeri de hasar gördü. Olaylar sonunda 50 kişi yaralandı. Çok sayıda kişi de gözaltına alındı. Saldırılardan canlı yayın araçları da nasibini aldı.

İNTERNETTE FENERBAHÇE GEYİKLERİ-TIKLA

FENERBAHÇE-TRABZONSPOR MAÇINDAN KARELERDİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA