Kayıp büyük

Salı 18.05.2010

Şampiyonluğu ve Devler Ligi'ne direkt katılma fırsatını kaçıran Fener, yaklaşık 100 milyon TL'lik geliri kaybetti

Hem şampiyonluğu, hem de Şampiyonlar Ligi'ne direkt olarak katılma fırsatını kaçıran Fenerbahçe, çok büyük bir maddi kazanç elde etme şansını da kaybetti. Şampiyon olması halinde 2 milyon TL'yi kasasına koyacak olan sarı-lacivertliler, ligi ikinci bitirince bu paraya kavuşması hayal oldu. Ancak bu kayıp, Devler Ligi'ndeki kayıpların yanında devede kulak kalıyor. Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılabilseydi, ülke, yayın ve reklam gelirlerinden oluşan ortalama 12 milyon euro'nun sahibi olacaktı.

BEKLENTİYLE KALDI
Ayrıca Bursa'nın iki eleme turu geçip Devler Ligi'ne kalma şansı az olacağı için, yeşilbeyazlıların elenmesi halinde 5 milyon euro'nun daha sahibi olacaklardı. Sarı-lacivertliler, gruplarda verilen her galibiyete 800 bin, beraberliğe 400 bin euro'yu da alamayacak. Şampiyonluk halinde Fenerium satışlarından, reklam gelirlerinden onlarca milyon TL gelir bekleyen Fenerbahçe, kaba bir hesapla kaçırdığı şampiyonluk nedeniyle 100 milyon TL'ye yakın bir kayba uğradı.

İŞİ KOLAY DEĞİL
Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalabilmek için bir ön ve bir de play-off turunu geçmek zorunda... 3. ön elemede seribaşı olan sarılacivertlileri; Celtic, PAOK, Young Boys, Gent gibi rakipler bekliyor. Bu turu geçerse playoff'ta seribaşı olamayacak olan Fener; Sevilla, Zenit, Werder Bremen, Tottenham ve Ajax gibi takımlarla karşılaşacak.


DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA