Web Sürümüne Geç

Yıldırım'dan Rüştü'ye ağır itham

Çarşamba 19.05.2010 11:58

Fenerbahçe kulübü başkanı canlı yayında bomba açıklamalar yaptı...Şampiyonluğu son saniyelerde kaybeden, istifanın eşiğinden dönen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım "en iyi futbolcuları alacağız" dedi. Ve Beşiktaş Kalecisi Rüştü'ye inanılmaz suçlamalarda bulundu.

Önce Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, yönetimin yazılı açıklamasını basın mensuplarına okudu.

Şekip Mosturoğlu şu açıklamayı yaptı:

FENERBAHÇE KULÜBÜNÜN FLAŞ AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYIN


Mosturoğlu'nun açıklamasından sonra Başkan Aziz Yıldırım söz aldı!..

Aziz Yıldırım'ın açıklaması şöyle:


Üzüntülüyüz, hak etmediğimiz davranışlarla karşı karşıyayız. Ama bunun yanında bizi bir yıl boyunca tenkit edenlerin, bugün doğru yaptığımızı söylemesi de bizleri mutlu etmiştir.

Eğer Pazar günü topu 3 direğin arasında geçirebilseydik, bugün gazetelerde şampiyonluğu nasıl kazandığımız yazılacaktı ve "Aziz Yıldırım nasıl ampşiyonşluğu getirdi diyeceklerdi."

Eğer şampiyonluğu kaçırmamızda bir suçlu varsa kulübün başkanı orak ben suşu kabul ediyporum.
Ligin kendi isteği doğrultusunda gitmesini sağlayamayanlar bugün Fenerbahçe'ye düşman olmuştur.

Önce can sonra cana diye Melih Gökçek, Bursa şampiyon olsun diyebilmektedir. Melih bey bir siyaset adamıdır, ve sporun dışında kalmaşlıdır. Beyefendi hangi sıfatla televizyonara çıkıp ,amigoya para verildiğini, kalecinin satın alındığını söyleyebilir. Peki bu amigo, bizden kimle konuşmuştur. Suç duyurusunu amigo ile yapıyorsunuz da neden bizim için yapmıyorsunuz.

BEŞİKTAŞ'TAN FENERBAHÇE'YE ÇOK SERT CEVAP-TIKLA

Biz şampiyon olacağız korkusuyla bütün ligi şaibeli ilan etiler. Biz hakemlere kızdık evet, onların yetersiz olduğunu söyledik am hiçbir zaman bu hataları bilerek yapıyorlar demedik. Ankaragücülü yetikili maçtan günler önce maçın hakemi hakkında iddialarda bulundu. Ben maçtan önce Bülent Yavuz ile konuştum. Bana hakemin kim olacağını söyledi. Aynı hakem yanlış hatırlamıyorsam Akaragücü Trabzon maçın yönetmişti ve Ankaragücü kazanmıştı. Melih gökçek artık karar vermelidir. Ya sporu ya da siayaseti tercih etmelidir. İşinde geldiğinde Ankaragücü'nün savunuculuğunu yapmamalıu ve işğne gelmediğinde benim ilgilendirmez yöneticiler ilgilensin dememelidir.

Sayın Gökçek, hem en fenebahçeliyim diyecek, hem de bursa şampiyon olsun diyecek… böyle Fenerbahçelilik olmaz.

MELİH GÖKÇEK 'TEN AZİZ YILDIRIM'A SERT CEVAP!

Fenerbahçe ligi ayarlıyor diyorlardı. Maalesef Fenerbahçe ne Denizli'de ne de Trabzon maçında hiçbir şey ayarlamadı. Top direkleri arasında geçmedi. Son maça kadar getirdik. Söz vermiştik olmadı, tutamadık ama sözümüzü yerine getirmek için elimizden geleni, yaptık.

Sayın Bursalı bakan'ın söylediklerini de kınıyoruz. Başbakanımız futbolla ilgilidir ama hiç karışmamıştır futbola onu önek alsınlar. Fenerbahçe Trabzon ile maçı bağladı diyenler o isimlerin kim olduğunu açıklasınlar. Yoksa bu birgün herkesin canını acıtabilir.

Rüştü, Kasımpaşalıları arıyor, Fener'i yenin diyor, Trabzon'u arıyor feneri yenin diyor. Ben Rüştü'yü Bursa maçından önce aradım ve "inşalah başarılı olursun" dedim. Beşiktaş kaecisinin Fenerbahçe'yi yenin demekle ne işi olabilir, ona ne. Böyle bir şey oplabilir mi . İnsanlar ekmek yedikleri yere ihanet etmemelidir. Beni sevmeyebilirsin ama böyle işlere kalıkşmamak gerekir.

RÜŞTÜ YILDIRIM'A SERT CEVAP VERDİ-TIKLA

Basın tarafsız olmalıdır ve kendini sorgulamalıdır. Fenerbahçe şampiyon olduğunda gol attığında bunu kutlayan basın mensupları da vardır. Suçlama yapan insanların, suçlama kanıtlayamadıkları anda büyük cezalar alması gerekmektedir.

Taraftara teşekkür ediyorum, sezon boyu bizi desteklediler. Onlara bir duyuru yapmak isityorum. Destek verirken zarar vermemeye dikkat etsinler. Bu yıl seyircisiz oynadığmız maçlarda onlar tribünde olsaydı belki de o alacağımız puanlarla şampiyon olabilirdik.

FB KULÜBÜ: RÜŞTÜ FUTBOLU BIRAKSIN-TIKLA

Gazetelerde Daum ve Aykut ile ilgili yazılıp çiziliyor. Biz daha bunları kendi aramızda konuşamadık ama basın onları gönderdi başkalaını getirdi bile. Rica ediyorum doğru haber yapın. Ne Aykut Daum ile konuştu ne de başka biri. Bu insanların hepsiyle ben zamanı gelince konuşacağım. Oturup tartışacaz, doğru yolu bulacağız. Bu yapılanları kişilere hakret olarak algılıyoruz. Aykut, kötü adam olarak gösteriliyor.

Anonsu yapan arkadaş tribünlerin etkisinde kalıp yanlış bir anons yapmıştır. İyi bir insandır, iyi tanırım kendisini. Biz duygu sekli içinde kaybetmenin acısını yaşarken 2-2 oldu anonsunu yaptırabilir miyiz. Biz bu kadar akılsız insanlar mıyız. Anonosçuyu dövdürdü diyorlar, böyle bir şey olabilir mi.? Çağırdım anosçuyu hakan oğlum ne oldu" dedim. Arkadan 2-2 dediler ben de öyle söyledim, dedi. Ben de "kim dediyse bul onu dedim." Sonra zaten polis alıp götürmüş hakanı.

Fenerahçe büyüktür, zor günlerde gereğini yapar, yine yapacağız. İki yıl daha buradayım. Ama yeni arkadaşlarla beraber yeni organizasyonlarla daha güçlü bir Fenerbahçe yaratmaya çalışacağız. Ama lütfen yalan yanlış haberler yapılmasın Bu size de bize de zarar verir.

Zor günler geçirdik ama burası Fenerbahçe kulübüdür. Basketbol ve Voleybol'da final foru oynadık, bu başarıyı sürdüreceğiz. Ama futbolda da bu başarıyı göstermeye çalışacağız. Bunun için gereken transferleri yapacağız hem de en iyilerini alacağız.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN