"Aziz Yıldırım doğrusunu yaptı"

Perşembe 20.05.2010 00:00

Fenerbahçe Kulübü'nün unutulmaz eski başkanlarından Faruk Ilgaz, başkan Aziz Yıldırım'ın görev süresi bitene kadar devam etme kararının, doğru bir karar olduğunu savundu.

Şampiyonluğun kaçırılmasının ardından oluşan tabloyu değerlendiren Ilgaz, ''Aziz Yıldırım istifayı düşünmeyerek doğrusunu yaptı. Her kayıptan sonra yönetim değişmez. Yıldırım, Fenerbahçe'ye çok şeyler kazandırdı. Gelmeden önce Fenerbahçe'nin mali durumuna bakın... Şimdi yapılan tesislere, amatör şubelerdeki başarılara bakın... Hem Bursaspor bizi yenerek şampiyon olmadı ki. Biz Trabzonspor ile berabere kalarak şampiyonluğu kaçırdık'' diye konuştu.

''DAUM'UN GETİRİLMESİ HATAYDI''

Yönetim kurulunun görüşmelerini sürdürdüğü teknik direktör Christoph Daum konusunda ise Ilgaz, ''Daum'un getirilmesi hataydı'' dedi.

Her zaman Türk teknik direktörden yana olduğunu kaydeden Ilgaz, ''Daum'un getirilmesi zaten hataydı. Zaten, Almanlar'dan iyi antrenör dünyada çıkmamıştır. İyi futbolcu çıkmıştır ama antrenör çıkmamıştır'' diye konuştu.

Fenerbahçe'de futbolun yönetiminde gördüğü eksikliklerden birisinin, futbol takımının idaresi için bir teknik komitenin yokluğu olduğunu kaydeden Ilgaz, geçmişteki yönetimlerde oluşturulan bu yapının takım için faydalı olduğunu dile getirdi.

FLAŞ' HANGİ TAKIM KİMLE İLGİLENİYOR?-TIKLA

AVRUPALI'LARIN İLGİLENDİĞİ SÜPER LİG FUTBOLCULARI

İŞTE SÖZLEŞMESİ BİTEN FUTBOLCULAR-HEPSİ BELEŞ!

TOMUŞ: ''SUÇ TAMAMEN YÖNETİMDEDİR''

Fenerbahçe'de gelinen noktada, camia içinde yönetim kuruluna yönelik olumsuz görüşler de bulunuyor.
Fenerbahçe Kulübü'nün 2000 yılındaki olağan genel kurulda başkan adaylığını açıklayıp seçimden önce adaylıktan çekilen kongre üyesi Lütfi Tomuş, kaçırılan şampiyonlukların tek sorumlusunun yönetim kurulu olduğunu ifade etti.

Tomuş, ''Kendi başarısızlıklarını başkalarına yükleme alışkanlığından vazgeçmemiş olmalarının üzüntüsünü yaşıyorum'' diyerek, özetle şunları kaydetti:

''Büyük paralar harcanarak yapılan bu takımın hiçbir başarı elde edememiş olması acaba bir Rüştü, bir Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'na mı bağlı. Yönetim hiç kendi öz eleştirisini yapmıyor mu? Başarısızlığın nedenlerini öz eleştiri yaparak taraftara ve kamuoyuna açıklamış olmaları gerekmez miydi? Rüştü ile yıllar öncesinin hesabını mı görmek istiyor Sayın Başkan. Üstelik Kulüpler Birliği Vakfı başkanının bir futbolcuyu hedef göstermesi etik değil. Burada suç ne takımda, ne antrenörde, tamamen yönetimdedir. Bursaspor yönetimi güzel bir örnek teşkil etmiştir, sessiz sedasız sonuca ulaşmışlardır. Fenerbahçe'nin şampiyon olamamasına tabii ki üzülmekteyim ama Bursaspor'u da başarısından dolayı kutluyorum.''

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA