Ümit Özat'tan yazılı açıklama

Perşembe 20.05.2010 00:00

Ankaragücü Antrenörü Ümit Özat, son dönemlerde yaşanan gelişmelerle ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Özat, ''Futbolculuk yıllarımı geçirdiğim Fenerbahçe ile yeni çıktığım teknik direktörlük yolunun birbirinden ayrı olduğunun bilinmesini isterim'' ifadelerini kullandığı açıklamasında, ''Hepinizin bildiği gibi bir süre önce futbolculuk kariyerime veda ettim. Bu veda aynı zamanda, benim için yeni bir başlangıcın doğuşu oldu. Oyuncu olarak futbola verdiğim emeği, futbol ailesinin değerli bir kulübü olan Ankaragücü'nde teknik direktör yardımcısı olarak vermenin heyecanını yaşadığım bir sezonu geride bıraktım. Yeni bir vizyonla döndüğüm futbol ailesi içinde, şampiyonluğun son dakikalarda belirlendiği heyecan ve spekülasyonların üst düzey yaşandığı bir lig olarak son buldu. Yarışmanın doğasında olan gerginlik ve heyecanla devam eden sezonda, ben de teknik direktör yardımcısı olarak her maç sahada yerimi aldım, tıpkı son Fenerbahçe maçında olduğu gibi'' dedi.

Fenerbahçe ile yapılan son karşılaşmanın öncesi ve sonrası yapılan yıkıcı değerlendirmelerin bir bölümünün hala devam etmesinin kendisini son derece üzdüğünü ve bu değerlendirmelerin son bulmasını istediğini belirten Özat, şu görüşlere yer verdi:

''Ben 5 yılı takım kaptanlığı olmak üzere 6 yıl Fenerbahçe Kulübü'ne hizmet ettim. Fenerbahçe taraftarının bana karşı olan o koşulsuz sevgi ve bağlılığına her zaman saygı ve iyi oyun ile layık olmaya çalıştım. Onlarla beraber geçirdiğim uzun yıllarda üzüntülerimizi de paylaştık, kupa sevinçlerimizi de. Fenerbahçeli futbolcu Ümit Özat oldum. 100. yılda şampiyon olan takımın kaptanı Ümit Özat oldum. Fenerbahçe'nin sol ayağı oldum. Bunlar benim hayatımın sonuna kadar gururla taşıyacağım, onurla anacağım çok önemli tanımlamalar olacak. Ben Fenerbahçe'deki günlerimin kıymetini biliyorum, o günleri saygıyla
anıyorum.

Ancak futbolculuk yaşantıma son verip Ankaragücü Kulübü'nün yardımcı antrenörlük teklifini kabul etmemle birlikte, hayatımda yeni bir yola çıktığımı özellikle belirtmek isterim. Bu yol benim dürüstlük ve doğruluk ilkesi çerçevesinde, teknik adamlık kariyerimi geliştirmeyi ve başarılara ulaşmayı planladığım yeni bir yol.

Dolayısıyla futbolculuk yıllarımı geçirdiğim Fenerbahçe ile yeni çıktığım teknik direktörlük yolunun birbirinden ayrı olduğunu, mücadeleci ve yarışmacı kimliğimin ortaya koyduğu tutum ve davranışlara farklı anlamlar yüklenmemesini, kurulan dostlukların etik değerler içinde sürdüğünü tüm kamuoyunun dikkatine sunar, bu konuda gösterilecek olan hassasiyetin, sporun fair-play ve marka değerini korumak yönünde atacağımız önemli bir adım olacağını paylaşmak isterim.''

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA