Web Sürümüne Geç

Fener'in son bombası Van Der Vaart

Pazar 23.05.2010

Fenerbahçeli yöneticiler ile Hollandalı yıldızın menajeri Madrid'de gizlice buluştu. Taraflar yıllık 4 milyon euro'ya anlaşma noktasına geldi. Real Madrid de ikna edilirse, Van Der Vaart büyük olasılıkla seneye Fenerbahçe'de

Transferde dev isimlerin peşine düşen Fenerbahçe, müthiş bir isimle daha dirsek temasına geçti. Bileği bükülmez bir kadro kurmak için ant içen başkan Aziz Yıldırım'ın talimatıyla harekete geçen sarı-lacivertli kurmaylar, Real Madrid ve Hollanda Milli Takımı'nın ünlü orta saha oyuncusu Van Der Vaart için de gizli bir çalışma başlattı. Fenerbahçeli yöneticiler, 27 yaşındaki yıldızın menajeri ile İspanya'nın başkenti Madrid'de gizlice buluştu. Sıkı pazarlıklar sonrası tarafların yıllık 4 milyon euro'ya anlaşma noktasına geldiği öğrenildi. Fenerbahçe, bu dev transferi bitirebilmek için Real Madrid'le de önümüzdeki günlerde masaya oturmaya hazırlanıyor.

Real'in 2013'e kadar sözleşmesinin olduğu ünlü solak için 15 milyon euro'luk bir değer biçtiği belirtiliyor. İspanyol ekibinin Fener'den Andre Santos'a olan ilgisinin sürmesi, sarı-lacivertlilerin elini güçlendiriyor. İki futbolcunun takasının da gündeme gelebileceği belirtiliyor. Fenerbahçe, Santos+para teklifiyle Van Der Vaart'ı kadrosuna katabilir. Kanarya'nın kiralama yöntemiyle de Hollandalı yıldızı transfer edebileceği konuşuluyor. Dünya Kupası'nda boy gösterecek Van Der Vaart, Ajax'ta henüz 19 yaşında kaptan oldu. Hamburg'da da pazu bandı takan oyuncu, müthiş futbol zekası ve golcü özelliği nedeniyle "Futbolun dahi çocuğu" olarak biliniyor.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN