Fener'e gelirim

Pazartesi 24.05.2010

"Real Madrid'de kulübede oturmak yerine iddialı bir takıma gitmeyi tercih ederim. Yıllık 5 milyon euro ve 3 senelik sözleşme karşılığında Fenerbahçe forması giyerim"

Fenerbahçe'nin transfer listesine sonradan giren Real Madrid'in golcüsü Van Der Vaart'a Türk medyasından sadece Fotomaç ulaştı. İstihbarat Şefimiz Yılmaz Şenol'un sorularını telefonla yanıtlayan Hollandalı yıldız, Fenerbahçe'nin kendisiyle ilgilendiğini doğrularken çok önemli açıklamalar yaptı. Brezilyalı Kaka'nın tamamen iyileşmesiyle, Real Madrid'de sürekli ilk 11'de oynama şansının azaldığını itiraf eden Van Der Vaart "Real'den ayrılmayı elbette istemem ama gerçekçi olmak lazım. Eğer burada kulübede oturacaksam sürekli oynayacağım başka bir takıma gitmeyi tercih ederim. Tabii ki formasını giyeceğim takım çok iddialı olmalı" dedi.

Van Der Vaart, sarı-lacivertli yöneticilerin, menajeriyle Madrid'de konuştuğunu ve yıllık 4 milyon euro'ya iki tarafın da sıcak baktığına ilişkin sorumuza ise şu yanıtı verdi: "Hayır hayır, bu rakam doğru değil. Benim bu ücrete 'evet' deme gibi bir durumum yok. Bu konuda son sözü menajerim değil, ben söylerim. Açıkçası, yıllık 5 milyon euro'dan aşağısını düşünmüyorum. Bunun yanında en az üç yıllık sözleşme isterim. Eğer bu şartlar sağlanırsa Fenerbahçe'de neden oynamayayım. Biz profesyonel futbolcularız, önümüze çıkan fırsatları değerlendirmek zorundayız. Ayrıca Fenerbahçe'nin ve Türkiye liginin öneminin de farkındayım."

SÖZLEŞMESİ BİTEN SÜPER LİG FUTBOLCULARI-TIKLA

İŞTE TAKIMLARIN TRANSFER LİSTELERİ-TIKLA

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA