"Ağlanacak hallerine gülüyorlar"

Salı 25.05.2010 00:00

Turkcell Süper Lig'de Bursaspor'un şampiyonluğuna Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor taraftarlarının aşırı sevindiğini düşünen Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde yaşayan Fenerbahçe taraftarının, ablasına diktirdiği yeşil-beyaz, sarı-kırmızı, siyah-beyaz ve bordo-mavi renklerden oluşan çubuklu forma, yoğun ilgi görüyor.

Tavşanlı'da bir yerel gazetenin spor muhabirliğini yapan İsmail Saraç (37), yaptığı açıklamada, ligde başarısız bir sezon geçirdiklerini öne sürdüğü Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'un taraftarlarının, basın yayın organları ve internetteki sosyal paylaşım sitelerinde Bursaspor'un şampiyonluğuna aşırı şekilde sevinmesinin, ''tuttukları takımların başarısızlıklarını görmezden gelmek'' anlamı taşıdığını savundu.

Söz konusu üç takımın taraftarlarının Bursaspor'un şampiyonluğuna bu derece sevinmelerinden rahatsızlık duyduğunu belirten Saraç, bunun üzerine bir terziden yeşil, beyaz, sarı, kırmızı, siyah, bordo ve mavi renklerden oluşan ayrı kumaşlar aldığını söyledi.

Saraç, önden bakıldığında kolları bordo-mavi, gövde bölümünün yanları sarı-kırmızı ile siyah-beyaz, ortası yeşil-beyaz renklerden oluşan formayı ablasına overlok makinesinde diktirip giydiğini anlattı.

''ASLINDA AĞLANACAK HALLERİNE GÜLÜYORLAR''

Bununla taraftarı olduğu Fenerbahçe'nin ezeli rakipleri Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor taraftarlarına bir mesaj vermeye çalıştığını anlatan Saraç, şöyle konuştu:

''Basın yayın organları ve internetteki sosyal paylaşım sitelerine baktım, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor taraftarları, sanki kendi takımları bu işi başarmış gibi Bursaspor'un şampiyonluğuna seviniyor. Bundan bir Fenerbahçeli olarak büyük rahatsızlık duydum.

Aslında ağlanacak hallerine gülüyorlar. Daha düne kadar Bursaspor deplasmanına gidemeyen Beşiktaş taraftarı, Bursaspor'un şampiyonluğunu öven yazılar yazıp internette arkadaşlarıyla paylaşıyor.

Hatta bu üç takımın taraftarlarından bazıları, Bursaspor formasıyla sokaklarda geziyor. Ben Fenerbahçeliyim ve başarılı olsun olmasın her zaman tuttuğum takımın arkasındayım. Bunun üzerine bir forma yaptırdım ve bunu giydim. Bundan sonra bu üç takım, Bursaspor dahil 4 takımın renklerinden oluşan bu formayla maçlara çıksın.''

Saraç, formasının özellikle Fenerbahçe taraftarları tarafından çok beğenildiğini ve 100'den fazla arkadaşının forma siparişi verdiğini, formanın patentini almayı da düşündüğünü sözlerine ekledi.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA