Hiddink sürprizi

Pazartesi 31.05.2010 00:00

Daum'un gidip gitmeyeceği henüz belli değilken ortaya atılan "Hiddink" iddiası büyük heyecan yarattı.

Fenerbahçe'de Christoph Daum'u gönderir mi bilinmez ama dünya basını hemen her gün Sarı-Lacivertli takıma yabancı bir teknik adamı münasip görüyor. Önceki gün İspanyollar Juande Ramos'u, Brezilyalılar ise Felipe Scolari'yi F.Bahçe'ye münasip gördü. Dün de İspanyol AS gazetesi, Inter'in "F.Bahçe ile görüşüyor" iddiasını ortaya attığı Manuel Pellegrini'yi Sarı-Lacivertli ekibe yakıştırdı.

'Gelmem' dese de Mircea Lucescu; Bernd Schuster, Martin Jol, taraftarların istediği ama yönetimin soğuk olduğu Zico, F.Bahçe'nin mönüsündeki diğer isimler.

Bu arada ortaya bomba gibi bir iddia atıldı. Sözleşmesinde "Türk Milli Takımı'yla birlikte bir başka takım daha çalıştırabilir" ibaresi bulunan Guus Hiddink'in F.Bahçe'nin başına geçeceği.

Bu haber henüz iddia aşamasında fakat Sarı-Lacivertli yönetimin, Hollandalı teknik adamı takımın başına getirerek, "Getirilebilecek en iyi teknik adamı getirdik" diye taraftarın karşısına çıkmak istiyor.
TFF'nin ise F.Bahçe'nin böyle bir teklif getirmesi durumunda, Hiddink'in Türkiye'de daha çok kalacağı ve Türk futbolunun içinde daha çok yer alacağı için olumlu görüş belirtebileceği konuşuluyor. Genelde Hollanda'da yaşayacak olan Hiddink'in Türkiye'de yaşaması ve Türk futbolunun içinde olması avantaj olarak görülüyor.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA