Daum ilk kez konuştu

Salı 01.06.2010 11:28

Fenerbahçe’den gönderilip gönderilmeyeceği konuşulan Christoph Daum, Die Welt gazetesinin sorularını yanıtladı.

Gazeteci Lars Gartenschlager'in sorduğu "Hergün F.Bahçe'den ayrılacağınız konuşuluyor. Şu anda Türk takımının antrenörü müsünüz?" sorusuna kısa ve net olarak "evet" cevabı verdi.

Alman teknik adam, "Peri orada kalacak mısınız?" sorusuna ise, "Biz konuşuyoruz. Kısa sürede sorunlar çözülmüş olacak. F.Bahçe'de kalacağım gibi görünüyor. Bu benim değil, kulübün vereceği bir karar" dedi.

"Kaçan şampiyonluk sonrası çok eleştirildiniz. Ne diyeceksiniz?" sorusuna Alman teknik direktör, "26 gazete Türkiye'de futbol tarihini belirliyor. Kritik kelimeler kullanıyorlar. Biz sonuçta Türkiye Ligi'ni ikinci bitirdik. 16 puan daha fazla alacağımızı hesaplamıştık. Şampiyonlar Ligi'ne ulaşmak başarı. Türkiye'de şampiyon olamazsanız başarısızsınız! Ben de bu nedenle onların mantığıyla başarısızım" dedi.

Daum, "Şu anda ne yapıyorsunuz?" sorusuna ise, "Mallorca'da dinleniyorum. Çok stresli bir yıl oldu. Tıpkı Bundesliga gibi. 3-4 yıllık stresi geçen sezonda yaşadım" dedi.

Daum, Almanya'nın Dünya Kupası'nda favori olmadığını ama turnuva takımı olduğunu belirterek, "Almanya, favori olmadığı birçok turnuvada herkesi şaşırtan sonuçların altına imza atmıştır" diye konuştu.

fotomac.com.tr

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN