Forlan geliyor

Salı 01.06.2010

F.Bahçe, Atletico Madrid ile masaya oturdu ve cazip bir öneri yaptı. İspanyol kulübü bu fırsatı kaçırmamak için teklifi kabul etti. F.Bahçe şimdi Forlan'ı ikna etmeye çalışıyor

Golcü arayışında birçok dünya yıldızıyla ilgili çalışmalarda bulunan Fenerbahçe, bu isimlerin en önemlilerinden biri olan Diego Forlan'da mutlu sona ulaşmak üzere. Bu transfer harekatında bir taşla iki kuş vurmaya hazırlanan sarı-lacivertli ekip, Forlan'ın kulübü Atletico Madrid'e reddedemeyeceği bir teklif sundu. Buna göre Fenerbahçe, İspanyol kulübüne, 2 senedir bir türlü bekleneni veremeyen Güiza ile 6 milyon euro para önerisinde bulundu. UEFA Avrupa Ligi şampiyonu olmasına rağmen, İspanya'daki ekonomik krizden fazlasıyla etkilenen Atletico Madrid bu cazip teklife sıcak bakıyor.

Ayrıca İspanyol kulübünün teknik direktörü Flores'in Güiza'yı çok istemesi de bu transferin gerçekleşme olasılığını artırıyor. Atletico Madrid, 31 yaşındaki golcüsünü verip karşılığında Güiza+6 milyon euro alma fırsatını kaçırmak istemezken, Forlan ise bu takas için Fenerbahçe'den yıllık 3 milyon euro net para talep etti. Yıldız futbolcuyla görüşmeler sürerken, sarı- lacivertlilerin Uruguaylı oyuncusu Diego Lugano da vatandaşını ikna etmek için aktif rol oynuyor. Dünyanın en iyi golcüleri arasında gösterilen ve geçen sezon 38 maçta 18 gol atan Forlan ile Sevilla ve Zenit de yakından ilgileniyor.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN