Fürst Fenerbahçe'de

Salı 01.06.2010 16:25

Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımı, Alman voleybolcu Christiane Fürst'ü renklerine bağladı.

Tecrübeli oyuncu, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı basın toplantı odasında düzenlenen imza töreninde, kendisini sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Takımın sponsoru Acıbadem Sağlık Grubu'nun yönetim kurulu başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Vedat Olcay da imza töreninde hazır bulundu.

Törende bir konuşma yapan Mehmet Ali Aydınlar, İtalya'nın Foppapedretti Bergamo takımının orta oyuncusu Christiane Fürst'ün, gelecek sezon Fenerbahçe Acıbadem formasını giyeceğini söyledi.
Geçen sezon güçlü bir takımları bulunduğunu anlatan Aydınlar, ''Türkiye'de 3 kupayı kazandık, Şampiyonlar Ligi'nde ikinci olduk. Bu sene 4 kupayı da almak istiyoruz. Şampiyonlar Ligi'ni de alacağımıza inanıyorum. Bu nedenle güçlü bir takım oluşturuyoruz. Bu takımın en önemli oyuncularından biri de Fürst olacak. Hayırlı olsun. Başarılar diliyorum'' şeklinde konuştu.

Voleybol takımının antrenörü Jan De Brandt ile henüz görüşülmediğinin hatırlatılması üzerine Aydınlar, ''Jan De Brandt ile önümüzdeki hafta görüşeceğiz. Şu anda hocamız Jan De Brandt'' dedi.

FÜRST: ''POTANSİYELİ VE HEDEFLERİ OLAN BİR TAKIMA GELDİM''

Alman oyuncu Fürst ise Fenerbahçe'de oynayacak olmasının kendisi için büyük bir şans olduğunu belirterek, ''Potansiyeli ve hedefleri olan bir takıma geldim. Taraftar potansiyeline sahip bir takım. Bayan voleybol takımına büyük yatırımlar yapılıyor. Daha farklı teklifler de vardı. Daha büyük yatırımlar yapmış olmaları ve burada motivasyon olarak zorluk çekmeyeceğimi bildiğimden dolayı buraya geldim'' ifadelerini kullandı.

Mehmet Ali Aydınlar'ın da Fenerbahce Acıbadem'e gelmesinde büyük etkisi olduğunu vurgulayan Alman oyuncu, ''Öncelikle burada başkana çok teşekkür etmek istiyorum. Transferin gerçekleşmesinde aktif rol oynadı. Milano'ya geldi ve bizimle görüştü. Başkanın hedefinin ciddi olduğunu anladım ve çok fazla düşünmeden kabul ettim'' diye konuştu.

YARIN SKOWRONSKA İLE İMZALAYACAKLAR

Önce Sokolova, ardından bugün de Fürst ile sözleşme imzalayan Fenerbahçe Acıbadem, yarın da İtalya'nın Scavolini Pesaro takımında forma giyen dünyaca ünlü Polonyalı voleybolcu Katarzyna Skowronska ile sözleşme imzalayacak.

Mehmet Ali Aydınlar, Skowronska ile yarın saat 15.30'da sözleşme imzalayacaklarını belirterek, ''Yarın başka bir sürprizimiz daha olacak. Onu yarın söyleyeceğim'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN