Forlan ikna edildi

Çarşamba 02.06.2010

F.Bahçe yılın transferinde dev bir adım daha attı ve A. Madrid'den sonra Forlan'la da prensipte anlaştı. Forlan ile Güiza'nın menajeri Montes detaylar için İstanbul'a geldi

Yıllardır yaşadığı golcü sorununu Diego Forlan ile çözmeye çalışan Fenerbahçe bu amacına biraz daha yaklaştı. Daha önce Atletico Madrid kulübüyle prensipte el sıkışan sarı-lacivertli yönetim şimdi de yıldız futbolcuyla önemli oranda anlaştı. Yıllık 3 milyon euro isteği Fenerbahçe tarafından kabul edilen Forlan'ın, vatandaşı Lugano'nun da etkisiyle Türkiye'ye gelmeye artık hazır olduğu öğrenildi. Böylece Atletico Madrid'e, Forlan'a karşılık Güiza + 6 milyon euro öneren Fenerbahçe, transferin iki cephesinde başarıya ulaşırken şimdi önünde tek bir engel kaldı.

Bu engel Güiza'dan başkası değil. Sarı-lacivertli kulüpten yıllık 3 milyon euro alan Güiza, aynı ücreti vermeyecekleri için Atletico Madrid'e gitmeye şimdilik pek sıcak bakmıyor. Ancak bir yandan da İstanbul'da mutsuz olduğu için ülkesine dönmek ve tekrar eski parlak günlerini yaşamak istiyor. Forlan ve Daniel Güiza'nın menajeri Vicente Montes'in son ayrıntılar için dün gece İstanbul'a geldiği ve bu işin bitmek üzere olduğu iddia ediliyor. Güiza ile Sevilla'nın da ilgilenmesi yeni formülleri her an gündeme getirebilir.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN