Pellegrini Fener'e Benzema ile geliyor

Cumartesi 05.06.2010

Tecrübeli çalıştırıcının menajeri Martinez, "Pellegrini F.Bahçe'ye gidecek" dedi. Şilili hoca, beraberinde eski öğrencisi Karim Benzema'yı da getirmek istiyor

F.Bahçe'de taraftarların büyük bölümü Daum'dan boşalacak teknik direktörlük koltuğuna Aykut Kocaman'ın getirilmesini istiyor ancak gelişmeler oldukça farklı yönde yaşanıyor. F.Bahçe'nin, Real Madrid ile yollarını ayıran Manuel Pellegrini ile büyük ölçüde anlaştığına ilişkin haberler hem İspanya hem de Güney Amerika medyasında daha sık yer almaya başlarken, Şilili teknik direktörün menajeri Jesus Martinez dün İspanyol Sport gazetesine çok önemli açıklamalar yaptı. Martinez, İnter ve Liverpool gibi devlerden de teklifler gelmesine rağmen, Pellegrini'nin F.Bahçe'ye verdiği sözden dolayı, Türkiye'ye gideceğini söyledi.

Ayrıca Eurosport'un İspanya yayınında da Pellegrini'nin menajerinin önce gece İstanbul'a gittiği ve dün de F.Bahçeli yöneticilerle son detayları konuştuğu duyuruldu. F.Bahçe ile ilgili haberler Pellegrini'yle sınırlı kalmazken taraftarları coşturacak yeni bir transfer gelişmesi de oldu. Edinilen bilgilere göre ünlü çalıştırıcı, F.Bahçe'den transferle ilgili isteklerde bulunurken Lyon'dan Real Madrid'e transfer ettirdiği eski öğrencisi Karim Benzema'nın mutlaka alınmasını talep etti. Pellegrini, İspanyol ekibinin gözden çıkardığı 23 yaşındaki Fransız golcüyü F.Bahçe'ye gelmesi konusunda ikna etmekte zorlanmayacağını belirtti.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN