İyi olduğumuzu herkese gösterdik

Pazartesi 14.06.2010 00:00

Fenerbahçe Ülkerli basketbolcu Emir Preldzic, Beko Basketbol Ligi final serisinde Efes Pilsen'i 4-2 geride bırakarak, herkese ne kadar iyi takım olduklarını gösterdiklerini söyledi.

Preldzic, Fenerbahçe Gazetesi'nin 78. sayısında yer alan röportajında, inişli çıkışlı bir sezon geçirdiklerini belirterek, ''Öncelikle Avrupa Ligi'nde son altıya kalamadık. İstediğimiz sonuçları elde edemedik. Ama Türkiye Kupası'nda elde ettiğimiz başarıyla herkese bir takım olabileceğimizi gösterdik. Sonuç olarak Efes Pilsen'i devirdik ve şampiyon olarak, bu şampiyonluğu hak ettiğimizi göstermiş olduk. Emin adımlarla ve başarılarla takım olarak yolumuzda yürüyoruz. Herkese kim olabileceğimizi gösterdik'' ifadelerini kullandı.

Efes Pilsen ile yaptıkları final serisine iyi başladıklarını belirten Preldzic, ''Avantajlı bir başlangıç yaptık. Ardından tekrar rakip sahada bir maç verdik ve seride durum 1-1'e geldi. Daha sonra kendi sahamızda iki maçımızı da kazanarak, seride durumu 3-1'e getirdik. Daha sonra deplasmanda yenildik ve seri 3-2'ye geldi. Müthiş bir finalin ardından skoru 4-2;ye taşıdık ve herkese Fenerbahçe Ülker'in ne kadar iyi bir takım olduğunu göstermiş olduk'' diye konuştu.

Fenerbahçe'nin sporcusu olmanın motive edici olduğunu kaydeden Preldzic, ''Fenerbahçe Spor Kulübü bence Türkiye'nin en büyük ve en iyi kulübü unvanını taşımaktadır. Ayrıca Avrupa'nın da en büyük kulüplerinden biri olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda, imkanlar dahilinde basketbolda, voleybolda ve daha birçok branşta iddialı bir kulüp haline gelmekteyiz. Bu şekilde Fenerbahçe'nin büyüklüğünün tüm branşlara başarılı bir şekilde yansıma yaptığını söyleyebilirim. Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesindeki her takımın final oynamayı hak ettiğini düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

Preldzic, NBA hedefinin olup olmadığı sorusuna ise, şöyle yanıt verdi:

''Benim öncelikli hedefim kendimi daha fazla geliştirmektir. Bu anlamda takıma yapabildiğimin en iyisini yaparak katkı sağlamaktır. Burada mutluyum. Kalabildiğim sürece burada kalmak istiyorum. Çünkü biz burada bir aile gibiyiz. Gerek takım arkadaşlarım gerekse teknik heyet hepimiz uyum içindeyiz. O yüzden Fenerbahçe Ülker'de basketbola devam etmek isterim. Şu an için aklımda gitmek gibi bir düşünce yer almıyor.

Son olarak sarı-lacivertli taraftarlara seslenen Preldzic, ''Gelecek sezon taraftarımızdan bizi her maçta desteklemelerini istiyoruz. Takımımızı, kendi evimizdeyken yalnız bırakmasınlar. Fenerbahçe taraftarı çok büyük bir taraftar. Bu büyüklüğü bizi destekleyerek göstersinler, bu enerji bize yeter. Kazandığımız ve kazanacağımız her kupayı taraftarımıza hediye ediyoruz'' diyerek sözlerini tamamladı.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA