Tamam mı devam mı?

Perşembe 17.06.2010 12:50
Fenerbahçe Kulübü'nde yöneticilerle teknik direktör Christoph Daum arasındaki görüşme sona ererken, Alman teknik adam, sarı-lacivertli takımda görevine devam ettiğini açıkladı.

Kulüp binasında gerçekleştirilen toplantının ardından basın mensuplarını bir lokantaya çağıran Daum, burada görüşmeyle ilgili bilgiler verdi.

Christoph Daum, Fenerbahçe'deki görevine devam ettiğini belirterek, şunları söyledi:


''Umarım son günlerde benim hakkımda çıkan spekülasyonlar biter. Fenerbahçe'de hiç hoş olmayan spekülasyonlar yapıldı. Önümüzdeki günlerde bazı şeylerin doğru olmadığını söyleyeceğim. Benden bir açıklama gelecek. Önemli olan Fenerbahçe Kulübü'dür. Fenerbahçe'nin başarısı için bunu ortaya koymak isterim. Önümüzdeki iki yılda Fenerbahçe'de çalışacağımı düşünüyorum. Tüm gücümü kullanarak başarı için katkıda bulunmak istiyorum.''

KULÜPTEN YAPILAN AÇIKLAMA

Fenerbahçe Kulübü'nde yönetim ile teknik direktör Christoph Daum arasında beklenen görüşmede, tecrübeli çalıştırıcıyla yola devam etme kararı alınırken, Roland Koch dışındaki yardımcıların görevine son verildi.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, gerçekleştirilen değerlendirmenin ardından Daum'un çalışmasının sözleşmeyle belirlenmiş çerçevede ve geçen sezonun başından bu yana uygulanan sportif direktörlük modeline bağlı kalınarak yürütüleceğinin kendisine bildirildiği vurgulandı.

Açıklamada, görüşmede Alman çalıştırıcıyla sözleşmesi ile sınırları belirlenmiş görevleri ve bu görevlere ilişkin ortaya çıkan sonuçların değerlendirildiğine dikkat çekilirken, değerlendirmenin ardından yardımcı antrenör Ayhan Tumani, kaleci antrenörü Holger Gehrke ve BT Uzmanı Marcel Daum'un kulüple ilişkilerinin kesilmesinin kararlaştırıldığı kaydedildi.

Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesindeki açıklamada, daha sonra şöyle denildi:

''Basında Sayın Daum'a atfen çıkan haberlerle ilgili, Daum, haberlerin tamamının uydurma ve yalan olduğunu beyan etmiş, bunun üzerine kendisinden yönetimimize yazılı bilgi vermesi istenmiştir. Sayın Daum önümüzdeki günlerde basında yer alan ve kendisinin yalan olduğunu ifade ettiği haberlerle ilgili olarak da bir basın toplantısı yapacaktır. Yarından itibaren kendisinden istenilen sağlık kontrollerinden geçecek olan Sayın Daum, Samandıra Can Bartu Tesisleri'mizdeki mesaisine kesintisiz olarak başlayacaktır.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN