Restleşme

Cuma 18.06.2010

Koch dışında yardımcıları gönderilen Alman hocaya "Kocaman'ın altında çalış" dendi. Daum resti gördü

F.Bahçe'nin mektupla görüşmeye çağırdığı Daum ile dün kulüpte 2 saate yakın bir toplantı yapıldı. Ardından da kulüpten "Bilgilendirme" başlığı altında şu açıklama yapıldı: Sayın Daum'a görevine sözleşmeyle belirlenen çerçevede sportif direktörlük modeline bağlı kalarak yürütüleceği iletilmiştir. Yarından (bugün) itibaren Samandıra'da mesaisine kesintisiz devam edecektir.

KÖŞEYE SIKIŞTIRILDI
F.Bahçe, Daum'un yardımcıları Ayhan Tumani, oğlu Marcel ve kaleci antrenörü Holger Gehrke ile ilişiğini kesti. Alman hocaya, "Aykut Kocaman'ın altında çalış" denildi. Daum geçen yıl sözleşmeye konulan "Sportif Direktör" maddesi nedeniyle tazminatını kaybetmemek için "Evet" dedi. Böylece Daum'u köşeye sıkıştırıp istifa etmesi bekleniyor.

* * *

İki saatlik toplantı sonrasında bir lokantada basın açıklaması yapan Daum, "Görevimin başındayım. İki yıl daha buradayım. Biliyorsunuz Türkiye ikinci vatanım, burada olmaktan mutluyum" dedi. F.Bahçe'nin başarısı için tüm imkan ve tecrübelerini kullanacağını belirten Alman hoca, "Yarın (bugün) 09.00'dan itibaren görevimin başındayım. Değişiklik olursa bildiririm" diye konuştu.

AÇIK BIRAKMIYOR
"Görevimin başındayım" toplantısını kulüp binası yerine bir lokantada yapan Daum, 'Restleşme'yi böylece doğruladı. Alman hoca, "Kulübe profesyonel çalışmalarla ilgili raporumu vereceğim" sözüyle de tazminat almak için kararlı olduğunu gösterdi. Basında çıkan 'tehdit' konusunda da "Öyle bir şey yok" sözüyle elini iyice güçlendirdi.

* * *
SELÇUK YULA: KULÜP AKILLI BİR İŞ YAPTI
Daum ipleri tamamen kopartıp tazminatını son kuruşuna kadar almaya geldi. Kulüp ile arasını bozmak için de medyadaki birkaç kişiyi kullanıp tamamen kırıcı demeçler verdi. Kulüp tuzağa düşmedi. Daum'a sportif direktörlüğün altında çalışması kaydıyla yola devam dedi. Yalnız bırakıldı. Daum ikinci, hatta üçüncü adam olacak. Çünkü yardımcılarının işine son verildi. Daum-medya kavgasına hazır olun. Kulüp buradan kendini çok akıllı bir şekilde sıyırdı. Güzel manevraydı.

* * *
GÜRCAN BİLGİÇ: SOFRADAN ASLA AÇ KALKMAZ
Hem F.Bahçe hem de Daum bu ayrılık süresini en az zararla kapatmanın peşinde. Yetkileri alınmış, başkasının emrine verilmiş, yardımcıları gönderilmiş bir teknik adam olarak Daum'un Görevimin başındayım" demesinin temelinde de bu var. Daum, milyon euro'luk sofradan eksiksiz kalkmak istiyor. İstenmediğini biliyor ama sözleşmesindeki haklarını, davayı kazanacağını da biliyor. 4 yılını birlikte geçiren tarafların bu işi böyle çirkinleştirmemesi gerek. Restleşme iki tarafa da zarar verecek.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN