F.Bahçe'de 2.Daum dönemi sona erdi

Cuma 25.06.2010 00:00

Kulüp, resmi internet sitesinden Daum ile yardımcısı Koch'un sözleşmelerinin feshedildiğini açıkladı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, sözleşmesini feshetmek üzere akşam saatlerinde Samandıra'dan Fenerbahçe Spor Kulübü'ne geldi. Daum yapılan görüşmelerden sonra sözleşmesini feshetti.

Böylece Fenerbahçe Daum'la yollarını ayırmış oldu. Konuyla ilgili Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan kısa açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Teknik direktörümüz Sayın Cristoph Daum ve yardımcısı Sayın Roland Koch ile yapılan görüşme neticesinde kendilerinin kulübümüz ile olan sözleşmeleri karşılıklı olarak fesh edilmiştir. Sayın Daum ve Sayın Koch'a bugüne kadarki çalışma ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz."


Kulüpten ayrıldıktan sonra basın mensuplarının karşısına geçen Daum, Fenerbahçe ile çalışmanın bir onur kaynağı olduğunu söyledi.

İşte Daum'un açıklamasından satırbaşları:

"Kontratımı fesh etmek için Fenerbahçe ile karşılıklı olarak anlaştık. Fenerbahçe, her zaman hayatımın bir parçasıydı ve bundan sonra da öyle olacak. Fenerbahçe dünyadaki en büyük futbol kulüplerinden biri, bu yüzden basında Fenerbahçe için iyi şeyler konuşulmasını ümit ediyorum. Şampiyonlar Ligi'ndeki başarılarının konuşulmasını istiyorum. Tüm kulübe başkana, taraftarlara önümüzdeki sezon büyük başarı diliyorum. Her türlü başarıya layık olduklarını düşünüyorum. Şu anda konuşmak benim için çok kolay bir şey değil. Önemli olan Fenerbahçe'nin geleceği. Her zaman geleceği konuşmakta fayda var. Fenerbahçe ile çalışmak her zaman herkes için bir onur kaynağıdır."

AYKUT MU GELİYOR?

Daum'la yollarını ayıran Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörünün Aykut Kocaman olması bekleniyor. Sarı-lacivertli yönetimin, önümüzdeki günlerde Aykut Kocaman ismini resmen açıklaması bekleniyor.DİĞER
Etiketler Daum, Fenerbahçe
Yükleniyor
SON DAKİKA