F.Bahçe transferde ateşle oynuyor

Perşembe 22.07.2010 16:00

5 büyükler arasında G.Saray ile birlikte en çok sıkıntı yaşayan ekip F.Bahçe... Sarı-Lacivertli ekipte kaos, yabancı transferi yapılsa da sürecek, yapılamasa da sürecek. Dia ve Stoch'u alan Kanarya'ya bir stoper ve bir de santrfor alınması zorunlu. Peki bu iki bölgeye de yabancı oyuncu alınırsa F.Bahçe'de dengeler ne hale gelir?

Dia ve Stoch kulübeye
Alex, Lugano ve Santos'un formasının garanti olduğunu düşünülürse, yeni transfer Dia, Stoch ve Cristian'dan ikisi yedek kalacak. Hadi diyelim göbekte Selçuk oynadı, solda Caner mi açık oynayacak?.. Sağ da Kazım oynarsa, Dia'ya Quaresma kadar para neden ödendi?.. Forvet alınmazsa Semih, 11'de oynar. O zaman forvet bekleyen taraftarı kim susturur? Güiza'ya neden 2 sezon sabredildi diye sorulur? Semih neden köreltildi diye hayıflanılır!

F.Bahçe=Cücebahçe
Andre Santos'un yerinde Caner oynadı diyelim, o zaman geçen sezon G.Saray'ın yaşadığı fiyasko hatırlanmaz mı? Statü için Bilica elde kalırsa İlhan veya Bekir, F.Bahçe'nin göbeğine çare olur mu? Sizin anlayacağınız Cristian'ın yedek soyunması garanti. Dia veya Stoch'un birisinin de kulübede olacağı aşikar.

Peki kaos size göre bu kadar mı?.. 1,65'lik Stoch, 1,67'lik Dia, 1,75'lik Alex, 1,69'luk Emre ve 1,80'lik Semih! F.Bahçe'nin önde oynayan 5 oyuncusunun boy ortalaması 1,71

Özellikle Avrupa Kupaları'nda kısa boylu F.Bahçe büyük sıkıntı çekecektir. Defansların 1.86, orta sahaların ise 1.81 civarında olduğu düşünülürse, 1,71 boy ortalamasıyla F.Bahçe'nin öndeki 5 oyuncusu rakip takımdan dayak yiyebilir.

Çok transfer gerek

F.Bahçe'nin 4-2-3-1 oynayacağı düşünülürse sistemin en önemli oyuncusu Selçuk olacak. Hani geçen sezon beğenilmediği için Cristian alınan, daha sonra Cristian sakatlanınca ilk 11'e giren, G.Saray maçını kazandıran ve her sezon gönderileceği konuşulan Selçuk. F.Bahçe, yanlış transfer politikası nedeniyle kaosa sürükleniyor.

Mevlüt veya Serdar zorunlu
F.Bahçe paraya kıyıp; Nuri Şahin, Tuncay Serdar Taşçı veya Eren ile Mevlüt'ten birisini almak zorunda. Yabancı sınırlaması nedeniyle Kanarya'nın transferde bir yerli yıldıza sağlam para dökmesi gerekiyor. En doğru tercih ise Mevlüt olur. Tuncay'ı taraftar istemiyor. Bu arada G.Ünal, U.Boral, Bilica, Deivid, Kazım, Deivid ve Güiza'dan para kazanılmaya bakılmalı.

Miranda ve Barrios gibiler lazım
Gelelim stopere; F.Bahçe, Santacrocce (Napoli), C.Zapata (Udinese), Planus (Bordeaux), Mangane (Rennes), Miranda (Sao Paulo) veya Otamendi'den (Velez) birisini kadrosuna katmalı. Lugano'nun yanına düşünüleceğine göre Miranda en mantıklısı. Santacrocce de hiç fena olmaz. Santrfor içinse Gignac (Toulouse), Kiessling (Leverkusen), Barrios (Dortmund) veya Acquafresca (Genoa) favori. Barrios ise alınması gereken isim.

F.Bahçe'nin alması gereken yerli oyuncular ise kaleye; Tolga (Trabzonspor), sağ beke Burak (Leverkusen), stopere Ömer (Freibourg), sol beke Taygun (B.Münih), ön liberoya Murat Ceylan (G.Antep) ile santrfora Deniz (B.Münih) ivedilikle lazım.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN