Eleştiriye her zaman açığım ama...

Cumartesi 24.07.2010 14:31
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu toplantısında yaptığı açıklamada, eleştiriye her zaman açık olduğunu ifade ederek ''Beni bir tek suçlayamayacağınız şey paradır'' dedi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapılan toplantıda, üyelerden Kerim Kerimoğlu'nun mali konulara ilişkin eleştirileri üzerine son bölümde söz alıp konuşma yapan Yıldırım, üyelere kendileriyle ilgili maddi anlamda hiçbir şüpheleri olmaması gerektiğini söyledi.

Yüksek Divan Kurulu toplantılarında yapılan eleştirilerin kendileri için yol gösterici olduğunu kaydeden başkan Yıldırım, şunları kaydetti:

''Herkesin konuşması gerektiğine inanan bir insanım. Ama her seferinde de burada bizi tahrik edercesine söylendiği zaman bunlar bizi üzüyor. Lütfen bu kürsüde söylediğiniz bir şeyin arkasında duralım ve doğru olduğuna inanarak söyleyelim. Beni bir tek suçlayamayacağınız şey paradır. Para dışında her türlü suçlama yapabilirsiniz. Maddi anlamda Fenerbahçe'ye zarar veren veya bununla ilgili bir şey olduysa bu konular arkasında bir şey bulamazsınız. Bütçe şöyle olmuş, deftere böyle yazılmış... Bunları ben değiştirmedim. Ben geldiğim zaman ne vardıysa aynı şeyler devam ediyor. İyileştirmek için belki bir şeyler yapmış olabilirim.''

''BORÇ VARDIR, OLACAKTIR''

Yaptıkları yatırımların Fenerbahçe Kulübünün geleceği için önemli adımlar olduğunu anlatan Aziz Yıldırım, ''Fenerbahçe Spor Kulübünün borcu vardır, olacaktır, borç olmadan da büyüme şansı yoktur'' dedi.

Bugün kulübe kazandırılan değerlerin yıllar geçtikte artarak daha da değerleneceğini anlatan Yıldırım, ''Çünkü bunlar gayrimenkul. Bu paraları buralara yatırmasaydım, toplamasaydım, gidip de oyuncu alsaydım, o oyuncular gitseydi elimizde bunlar olmasaydı daha mı iyi olurdu acaba... Hep yatırım yaptık. Elimizden geldiği kadar yatırım yapacağız. Neresi olursa olsun arazi almak lazım. Buna inanan bir insanım. Yatırımlar devam edecek'' şeklinde konuştu.

''EN UFAK BİR ŞEY BULABİLİRSENİZ BİZ ZATEN BURADA OLMAYIZ''

Kulüp başkanı Yıldırım, üyelere maddi konularda kendilerinden hiçbir şüpheleri olmaması gerektiğini ifade etti.

Kerim Kerimoğlu'ndan, Yüksek Divan Kurulu toplantılarında gerginlik yaratmaması isteğinde bulunan Yıldırım, şöyle konuştu:

''Bizi tenkit ederken maddi anlamda hiçbir şüpheniz olmazsın. Rica ediyorum. Bulabileceğiniz en ufak bir şey olursa, o zaman zaten biz burada olmayız. Biz, bir maça bilet alıp giren insanlarız. Lütfen altında bir şey aramayın. Altında bir şey varsa, biz olmayız diyorum. Tekrar tekrar söylüyorum. Burada bir aile ortamı var, aile ortamını bozmayalım. Buranın huzurunu bozmayalım. Tenkit edin, ama şahsi ve kişisel şeylere girmeyelim.''

Aziz Yıldırım, ''Hep beraber inşallah gönlümüze göre geçen bir sezon yaşarız'' şeklindeki sözlerle konuşmasını bitirdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN