Abdullah Kiğılı açıkladı

Cuma 30.07.2010 00:00

Abdullah Kiğılı, Asamoah Gyan transferinin 3-5 gün içerisinde biteceğini söyledi.

Kiğılı, Gyan'ın alternatifleri olduğunu; ancak birinci derecede Ganalı futbolcu üzerinde durduklarını ifade ederek, "Bu transfer daha fazla uzamaz, 5 gün içerisinde noktalanır" dedi.

Abdullah Kiğılı, Aykut Kocaman'dan Guiza'ya, yeni sezonla ilgili beklentilerinden mavi renkli formaya kadar pek konuda samimi açıklamalar yaptı.

İşte Kiğılı'nın açıklamaları:

İSVİÇRE'DE ŞANS YANIMIZDAYDI
Takımımız tam hazır değil. Young Boys karşısında mağlup olabilirdik; şansımızı sayesinde kurtulduk. Takımda çok eksik var; tam 6 tane eksiğimiz var. Ama bana göre 2-2'lik netice iyi; ancak İstanbul'da çok genç ve hızlı olan rakibimizi kesin olarak eleyeceğiz.

SATIŞLARIMIZIN YÜZDE 70'İ MAVİ FORMA

Mavi formaya taraftarlarımız müthiş bir talep gösterdiler. Tahminlerimizin çok üzerindeyiz, şu anda. Cuma günü yapılan lansmandan sonra, yaz tatili olmasına rağmen, Cumartesi günü, stadın altında arabalar kuyruğa girmişti. Biz de şaşırdık. Muazzam talep var. Satışlarımızın yüzde 70'i mavi, ondan sonra yüzde 30'u beyaz. Yeşil formamızı yaptık; şu anda gösterdik ama satışa koymuyoruz; eğer ikinci devre Şampiyonlar Ligi'nde ilk 16'yı girdiğimiz taktirde, ligde de üst sıralarda mücadele edersek, ikinci devre arasında yeşil formayı satışa koyacağız. Ayrıca müthiş bir koleksiyon hazırladık. Bunun içinde bir Fenerbahçelinin işte giyebileceği kıyafeti, haftasonu maçın dışında giyebileceği spor kıyafeti var. Müthiş bir ürün koleksiyonumuz var.

TÜRK HALKININ EN SEVDİĞİ RENK OLDUĞU İÇİN MAVİ'Yİ SEÇTİK
Mavi renk, kanaryanın renklerinden bir tanesi. Türk halkının en sevdiği iki renk beyaz ve mavidir. Biz de yaşayan erkeğin en sevdiği mavi ve beyaz üzerinde durduk. Yeşil de öyle. Halkın sevdiği sıcak bulduğu renkleri yapmak mecburiyetindeyiz. Tutacağından emindik, öyle de oluyor.

GYAN İÇİN SON NOKTADAYIZ, BU TRANSFER 3-5 GÜN İÇERİSİNDE BİTER
3-5 gün içerisinde yeni bir santrafor da alacağız. Yeni forvetimiz geldiği taktirde satışlar ivme kazanacak. Asamoah Gyan'la hâla görüşülüyor. Şu anda pazarlık konusu, bitmiş bir şey yok, ama pazarlıklar devam ediyor. Olursa müthiş bir santrafor almış olacağız. Almakta kararlıyız; umarım transferi 3-5 gün içerisinde bitireceğiz. Elbette, Gyan'ın alternatifleri var; ama birinci derecede üzerinde durduğumuz bu futbolcu.

AYKUT KOCAMAN'IN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ
Biz Aykut Kocaman'a inanıyoruz. Tüm yönetim kurulu ve başkanımızın onayıyla bu vazifeye geldi. Sonuna kadar Aykut Kocam'ın arkasındayız. Bunu laf olsun diye söylemiyoruz. Gerçek düşüncemiz. Aykut Kocaman'ın çok başarılı olacağına inanıyorum.

GÜİZA'YA İSTEDİĞİMİZ FİYATI VERSİNLER MEMNUNİYETLE SATARIZ
Guiza'nın talibi varsa memnuniyetle oturup görüşürüz; ama taliplisi yoksa da devam edecek. Sonucunda teknik direktör Aykut Kocaman, karar verecek, oynatacak ya da oynatmayacak; ama ciddi bir alıcısı çıkarsa memnuniyetle karşılar, anlaşırsak veririz. Aykut Kocaman bu konuda son kararı verecektir.

ORTAK MAĞAZA AÇMA FİKRİNE FANATİK TARAFTARLAR KARŞI ÇIKIYOR
Galatasaray ve Beşiktaş'la ortak mağaza açma fikrine fanatik taraftarlar karşı çıkıyorlar onları ikna etmek gerekiyor. Belli bir süreç içerisinde olur mu bence olur. Ben olmasından yanayım ve olması için de sonuna kadar çalışacağım. Eninde sonunda bu tür şeyler olmak zorunda.

BU YIL FENERBAHÇE'NİN YILI OLACAK
Geçen sezon lig başlayana kadar gerçekleştirdiğimiz 25 bine yakın kombine kart satışımızı yine gerçekleştireceğimize inanıyorum. Umarım, bu sene son dakikada kaçırmış olduğumuz şampiyonluğu yakalarız. Stadı yeniledik. Olduğu gibi çim saha yaptık. Kadromuz iyi. Dolayısıyla her şey iyi. Böyle gideceğiz ve şampiyonluğa ulaşacağız. Taraftarlarımız merak etmesinler, bu sene çok güzel günler göreceğiz. Başarı gelecek.

(RADYOSPOR)


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN