Web Sürümüne Geç

Gol makinesi Niang Fener'de

Pazar 01.08.2010

Aykut Kocaman istedi, yönetim hemen harekete geçti ve geçen sezon ligde 18 gol atarak Marsilya'yı şampiyon yapan Mamadou Niang'ın işi bitirildi. Fenerbahçe, Senegalli golcü için 11 milyon euro ödeyecek. Son derece teknik olan Niang müthiş sürati ve seri çalımlarıyla rakip savunmaların korkulu rüyası.

Uzun süredir golcü arayan ve bu süreçte birçok yıldız isimle görüşen Fenerbahçe, Marsilya'nın santrforu Mamadou Niang'la anlaşma sağladı. Rennes'in 20 milyon euro'dan aşağı inmemesi üzerine Asamoah Gyan'dan vazgeçen Fenerbahçe, rotayı Marsilya'nın Senegalli kaptanı Niang'a çevirdi. Sarı-lacivertli yöneticiler Niang için kısa süren bir pazarlığın ardından Fransız kulübüyle 11 milyon euro'ya anlaştı. 31 yaşındaki Niang'ın bu hafta içinde İstanbul'a gelmesi bekleniyor.

Senegal Milli Takımı'nın da formasını giyen Niang'ın teknik direktör Aykut Kocaman'ın isteği üzerine alındığı belirtildi. Özellikle süratli bir ismin transfer edilmesini isteyen Kocaman'ın hem bu yeteneğe sahip olması hem de maliyetinin Gyan'dan çok daha düşük olması nedeniyle Niang'da karar kıldığı, sarı-lacivertli yönetimin de hemen harekete geçip işi bitirdiği öğrenildi. Yıldız futbolcu, geçen sezon ligde attığı 18 golle Marsilya'nın şampiyon olmasında başrolü oynamıştı.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN