Web Sürümüne Geç

  İşte Fenerbahçe'nin muhtemel 11'i

  Salı 03.08.2010 17:21

  Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunun rövanşında yarın karşılaşacakları İsviçre'nin Young Boys takımı karşısında, ilk maçta deplasmanda aldıkları 2-2'lik skor avantajını iyi kullanarak turu geçmek istediklerini ifade etti.

  Kocaman Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında yarınki maçla ilgili soruları yanıtladı.

  Performans olarak ilk maçta yeterli olduklarının söylenemeyeceğini ancak avantajlı bir sonuç aldıklarını anlatan Kocaman, ''Esas olan yarın bunun gerçekten avantaj olup olmadığını göstermek. Bizim için şu anda doğru ve iyi futbolun da ötesinde önemli olan şey turu geçmek. Yarınki maçta oradaki görüntümüzü nispeten daha iyiye doğru çevirebilmek'' diye konuştu.

  ''TRANSFERDE BENİM DE BEKLENTİM VAR''
  Transferin yapılamamasının plan ve programını bozup bozmadığı sorulan Aykut Kocaman, camiada böyle bir sıkıntının çok net göründüğünü ifade ederek, ''Benim de beklentim var. Bunu söylemekte sakınca yok'' dedi.

  Transferin yanı sıra sakatlığı nedeniyle takımdan uzak kalan oyuncuların takıma dönmesinin de kendisi için çok önemli olduğunu anlatan Kocaman şunları kaydetti:

  ''Camiada böyle bir sıkıntı çok net görünüyor. Ancak burada bir şeyi ilave etmek lazım. Basının da beklentisi var. Bununla beraber sanki büyük sıkıntı varmış havası hissediliyor. Benim de beklentim var. Bunu söylemekte sakınca yok. Ancak söylenildiği kadar değil, özellikle ve özellikle daha çok tanıdığım performansını kafamda şekillendirebildiğim oyuncuların artık takıma dönmesi önemli. Bunlar takıma döndükten sonra...Özellikle forvet arayışı çok aleni, bu işin bence kaymağı olacak gibi görünüyor. Özer, Mehmet Topuz, Gökhan Gönül, Lugano, Uğur takım adına önemli oyuncular. En az yabancı forvet arayışı kadar önemli.''

  ''GÜİZA'DAN FAYDALANMAK ZORUNDA KALACAĞIM''
  Güiza'nın durumuyla ilgili soruya verdiği yanıtta Kocaman, her hangi bir gelişme yaşanmadığı sürece bu futbolcudan faydalanmak zorunda kalacağını kaydetti.

  Kocaman, ''Güiza artık düzeldi. Genel olarak tasarruf bilinen tasarruf. Eğer gerçekten ayrılma yada kalma anlamında sorun çıkmadığı sürece faydalanmak zorunda kalacağım. Güiza'yı kullanmak zorunda kalacağız. Güiza problemi veya sorunu veya sorudaki anlamda, perşembe ve cuma gününden itibaren düşünülecek'' şeklinde ifadeler kullandı.

  Transferde adı geçen Gyan, Niang, Gomis gibi isimler ve forvet transferinden sonra başka transfer yapılıp yapılmayacağıyla ilgili soru üzerine de Aykut, ''Fransa'dan transfer yapmak özellikle bir tercih değildi. Bu 3 oyuncu da benim için önemli oyuncular. Biraz muğlak bir ifade biliyorum ama gelenler ve gidenler için de 1 Eylül'e kadar transfer olacaktır. Bu her takım için böyledir. Forvet için son transfer demek yanlış olur. İhtiyaç hasıl olursa tekrar bir oyuncu için yönelebiliriz'' diye konuştu.

  LUGANO'NUN DURUMU

  Lugano'nun sakatlığının futbol hayatını etkileyecek düzeyde ciddi olup olmadığı yönündeki bir soruya Aykut, ''Bu çok iddialı bir söz olur. Beklentimiz ve yapılanlar doğrultusunda, lig maçı ya da bundan sonraki turda dönmesini bekliyoruz'' yanıtını verdi.

  Sakatlıklar nedeniyle savunmada yaşadıkları sıkıntıyı nasıl çözeceği sorusuna ise Kocaman şöyle yanıt verdi:

  ''Lugano'nun sakatlığının ötesinde esas problem, biraz geç gelmesiydi. Sağlam da olsa şu an için randımanlı oynayabilme durumu yüksek görünmüyordu. Sakatlığının olması işin tuzu biberi oldu. Oyuncu bazından ziyade özellikle ilk maçta görünen en büyük eksiklik takım savunması adınaydı. Bunu tamir etmemiz, ilerleyen maçlarda biraz daha, biraz daha tamir etmemiz daha doğru olacak. Kapasitesi yüksek, tecrübesi yüksek oyuncuların katılmasıyla biraz daha sorun azalacak.''

  Young Boys maçının takımdan gönderilmesi düşünülen futbolcular için bir kriter olup olmayacağı sorusuna sarı-lacivertli teknik adam, ''Bizim için yarınki maçta en büyük kriter, Şampiyonlar Ligi'nde yer almak istememiz. Gidecek veya gelecekleri belirleyecek maç olmayacak. Şampiyonlar Ligi'ne yükselmemiz için bir arayış olacak. Genel amacımız Young Boys'u nasıl eleyeceğimizi düşünmek'' şeklinde yanıt verdi.

  ''DİA SAHADA OLACAK''
  Aykut Kocaman, yeni transfer Issiar Dia'nın yarın Young Boys'a karşı ilk 11 kişilik kadroyla sahada yer alacağını açıkladı.

  Gökhan Gönül'ün bir haftadır takımla çalışmalara katıldığını, uzun bir dönemden sonra ürkekliğin doğal olduğunu kaydeden Kocaman, ''Karar, Gökhan Gönül'ün kendisini ne kadar hazır hissettiğiyle ilgili. Bu takımın önemli oyuncularından birisi. Eksikliği her zaman hissediliyor. Dia aksilik olmazsa yarın sahada olacak. Henüz 24 saatten fazla zaman var. Uzun bir süre ama şu an için böyle olduğunu söyleyebilirim'' diye konuştu.

  MUHTEMEL 11'LER
  Fenerbahçe ile Young Boys arasında yapılacak Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş mücadelesi için iki takımın muhtemel 11'leri şöyle:


  Fenerbahçe: Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Bilica, Bekir, Andre Santos, Dia, Emre, Cristian, Stoch, Alex, Gökhan Ünal
  Young Boys: Wölfi, Sutter, Dudar, Affolter, Jemal, Spycher, Degen, Doubai, Costanzo, Lulic, Bienvenu

  Bu arada Fenerbahçe'de ilk maçta kırmızı kart gören Kazım, yarınki mücadelede forma giyemeyecek.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN