Web Sürümüne Geç

  Dia için 8 milyon euro

  Çarşamba 04.08.2010 13:28

  F.BAHÇE, Issiar Dia’nın bonservis bedelini 5,8 milyon euro olarak açıkladı fakat Monaco genel menajeri Jacques Rousselot, Sarı-Lacivertli ekibin genç yıldız için tam 8 milyon euro ödeyeceğini iddia etti.

  Rousselot, kendilerinin 3,4 milyon euro'ya Dia ile anlaştıklarını fakat F.Bahçe'nin araya girerek, 8 milyon euro teklif ettiğini, kendilerinin de böylece transferden çekildiğini açıkladı. F.Bahçe'nin Dia için 6,5 milyon euro'su garanti, 1,5 milyon euro'su da bonus olmak üzere 8 milyon euro'luk teklifinin kendilerini şaşırttığını ve geri adım attıklarını söyledi. Rousselot, "böyle bir teklif olmasaydı, Dia'yı alırdık" dedi.

  Ar arada Dia, Fransız L'Equipe gazetesine konuştu. Genç yıldız, Türk futbolunun gelişme halinde olduğunu, Beşiktaş'ın Guti'yi transfer ettiğini belirtti. Dia, daha önce G.Saray'a karşı Almanya'da bir hazırlık maçında forma giydiğini, F.Bahçe ile G.Saray karşısında oynamanın kendisini şimdiden heyecanlandırdığını söyledi. Dia, transferiyle ilgili 8 ila 10 milyon euro'lar arasında rakamların konuşulduğunu ama bu kadar pahalıya satıldığını düşünmediğini belirtti.

  Kulübünün kendisini para kazanma için sattığını, F.Bahçe'nin Almanya ve Monaco'dan daha iyi bir teklif yaptığını bildiğini söyledi. Dia, kendisinin bu transferden iyi para kazandığını ve bundan bir sorun görmediğini söyledi. Dia, Senegal milli takımında forma giymeye devam edeceğini belirtti. Senegalli futbolcu, F.Bahçe'nin inanılmaz bir organizasyona sahip dev bir takım olduğunun da altını çizdi.


  Etiketler Fenerbahçe, Dia
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN