Web Sürümüne Geç

  Fenerbahçe'den son hamle

  Çarşamba 04.08.2010 15:52

  Marsilya karıştı... Sabah saatlerinde Fransız basınına Niang, “Cumartesi günü İstanbul’a gidiyor” diyen Marsilya Başkanı Dassier, öğleden sonra fikir değiştirdi.

  Niang için son teklif
  NIANG günü... Güne Niang'ın L'Equipe'e yaptığı "F.Bahçe'ye gitmek istiyorum" açıklamasıyla başladık. Daha sonra Marsilya Başkanı, RMC radyosunda bağlandığı canlı yayında, "Gitmek isteyeni elimizde tutamayız" dedi. Daha sonra Marsilya teknik direktörü Deschamps Le Figaro gazetesinin internet sitesine, "Konuştum. Türkiye'ye gitmeyecek" dedi.

  Ardından Marsilya Başkanı Kulübün resmi internet sitesine, "F.Bahçe teklifi geç yaptı. Satmıyoruz" dedi. Az önce gelen haberde ise F.Bahçe'nin Niang için yaptığı teklifi 6 milyon euro'dan 7,5 milyon euro'ya çıkardığı belirtildi. F.Bahçe'nin Marsilya kulübüne akşam 19'a kadar süre verdiği iddia edildi.

  Ve diğer gelişmeler...
  Dassier, kulübün resmi sitesine verdiği demecinde, "F.Bahçe'nin teklifi bize çok geç ulaştı. Ligin başlamasına 3 gün kala böyle bir teklifi değerlendirmemiz olanaksız. Bu saatten sonra onun yerine oyuncu alamayız. Biz onun istediği tüm iyileştirmeleri kontratına yazdık. İsterse sezon sonunda gidebilir. Anlaşılması durumunda" dedi. BBC ise F.Bahçe'nin Niang için Marsilya'ya 10 milyon dolar teklif ettiğini açıkladı.

  Deschamps: Niang gitmeyecek

  MARSİLYA teknik direktörü Didier Descamps ise tüm bu açıklamalara rağmen Niang'ın Marsilya'da kalacağını düşünüyor. Fransız teknik adam basının karşısına çıktı ve "Biz onunla Pazar günü uzun uzadıya konuştuk. 2 yıllık sözleşmesine artı 3 yıl daha ekleyip 320 bin euro'luk alacağına devam ettireceğimi söyledim. Mamad'ın zihni açık, beyni sağlam. Bana Türkiye'ye gitmeyeceğini söyledi" dedi.  Dia'dan Niang'a canlı yayın
  F.BAHÇE'nin yeni transferi Issiar Dia'nın, F.Bahçe'yle ilgili son bilgileri sürekli olarak vatandaşı Mamadou Niang'a aktardığı ortaya çıktı. Niang yaptığı açıklamada, Dia'nın kendisini sürekli aradığını F.Bahçe'nin çok büyük ve popüler bir kulüp olduğunu, çok güçlü bir teknik kadroya sahip olduğunu kendisine ilettiğini söyledi.

  Marsilya bizi kandırmıştı
  NIANG'ın L'Equipe'e yaptığı açıklamalardan sonra kılıçlar çekildi. Marsilya Başkanı Dassier'in, yaptığı, "İstemeyeni tutamayız" açıklaması üzerine Niang'ın menajeri Karim Aklil, "Sezon başında bizi gafil avladılar ve hiç de hakketmediğimiz bir sözleşme imzalattılar. Bize iyileştirme sözü verdiler ama sözlerini yerine getirmediler. 31 yaşına gelen Mamad için F.Bahçe çok iyi bir teklif yaptı. Değerlendirmek gerekiyordu" diye konuştu.

  Niang idmana çıktı
  SON iki gündür gastro-enterit şikayetiyle Marsilya'nın idmanlarına katılmayan Mamadou Niang bugünkü idmanda takımındaki yerini aldı. Arkadaşlarıyla bol bol espriler yapıp şakalaşan Niang'ın, çalışmada oldukça hırslı olduğu gözlendi. Fransız gazeteciler dün Niang'ın Türkiye'ye gittiği için idmana çıkmadığı iddia etmişti.

  Niang'ın yerine Suazo
  MARSİLYA, Niang'ın satılmasıyla ilgili olarak ortaya çıkacak boşluğu David Suazo ile dolduruyor. Fransız ekibinin Yunan Panathinakos ile görüşme halinde olan Honduraslı futbolcuyla ilgilendiği ve 5 ila 6 milyon euro'ya Suazo'nun işinin bitirileceği bildirildi. Bu arada Yunan Sports Day gazetesine konuşan Suazo, "Her şey olabilir" dedi.


  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN