Web Sürümüne Geç

  Acınacak hale düşersin

  Perşembe 05.08.2010 11:02

  Rıdvan Dilmen Fenerbahçe-Young Boys maçını değerlendirdi

  Aykut Hoca çok şanssız başladı sezona. Bunaltıcı sıcaklarda 14 günde üç maç... Bunları da uzun süre 10 kişi oynuyor. Dün gece ilk maçtaki 2-2'lik skorun psikolojisi takımı kontrollü oynamaya itti. Ama bu abartılı bir kontroldü. Young Boys, direkt öne doğru ve bol pas yaparak geldi ve Fenerbahçe'yi yordu.
  Devre biterken yenen gol üzerine Fenerbahçe ikinci yarıya radikal ama doğru iki değişiklik ile başladı. Bunun karşılığını alacakken Stoch'un gereksiz gördüğü ikinci sarı kart ile takım 10 kişi kaldı. Eksik oynamak takımı daha da yordu. Young Boys iki maçta da daha iyi oynadı.

  İsviçre temsilcisi, Fenerbahçe'nin fizik olarak iki gömlek ilerisinde. Çünkü oyuncuların profesyonellik anlayışı farklı. Fenerbahçe'nin sorunu orada. Andre Santos idmanlara göbekli geliyor. Bu adam 1.5 ay Brezilya'da ne yapıyor, Şampiyonlar Ligi'ne nasıl hazırlanıyor? Ertuğrul Sağlam, tatile çıkmadan oyunculara birer polar saat veriyor. "Gidin, gezin, eğlenin. Ama son günlerde şu idmanları yapın" diyor. Aykut Hoca, bunun nedenlerini benden iyi biliyor. Maç içindeki oyuncu değişikliklerinin ötesinde hamleler yapması gerek.

  SUAREZ İLE LUGANO FARKI

  Lugano, Almanya maçında 90 dakika oynadı. Dizinde sorun varsa, iğne yapsalar bile bağlar koptuysa oynaması imkansız. O maçın üzerinden 3-4 hafta geçti. Bir sporcu adına bunları konuşmak doğru değil, ama acaba Lugano transfer olursa Avrupa Kupaları'nda oynama hakkını kaybetmeme düşüncesiyle mi hareket etti? Suarez, onunla Güney Afrika'da aynı maça çıktı; döndü Ajax ile Şampiyonlar Ligi elemelerinde iki maçta da oynadı, ikisinde de gol attı.

  Kulübün profesyonellik anlayışı değişmeli. Acıma; acınacak hale düşersin. Aykut Kocaman, psikolojik olarak değişimi başlatmalı. Bunu yapacağını konuşmalarından biliyorum. Ama hazırlıksız yakalandı. Gökhan Gönül yok, Özer, Caner, Lugano yok. Bu yüzden bazı operasyonları yapamadı. Fenerbahçe'de kültür değişmeli. Aykut Hoca'yı eleştirmem için 5- 6 hafta sonra aynı tabloyu görmem lazım.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN