Avrupa bizimle dalga geçiyor

Perşembe 05.08.2010 11:29

İsviçre’nin ırkçı gazetesi Blick, yine tahrik edici bir başlık kullandı. Blick, “Young Boys, F.Bahçe’yi kebap yaptı” başlığıyla çıkarken, 15 milyonluk bir metropolün takımının son 20 yılda hiç bu kadar kötü olmadığını iddia etti.

2005'te yaşanan olaylara karşı 200 cesur İsviçreli'nin 45 bin kirli F.Bahçe taraftarına kafa tuttuğunu yazdı.
Cılız ıslık ve tezahüratlarının Young Boys taraftarlarına ulaştığı belirtildi. Wöfli'nin son dakikada kurtardığı golün, Young Boys için büyük bir miras olduğu bildirildi.

İsviçre'den Tages Angeizer ise "Fenerbahçe taraftarı Young Boys'u alkışlarla uğurladı" diye yazdı.
Schaffhauser Nachrichten gazetesi de İsviçre takımlarının İstanbul'da kazandığı "ilk" galibiyete Fenerbahçe önünde ulaştığını okurlarına aktardı.

F.Bahçe'yi kolay geçtik
YOUNG Boys kalecisi Wölfli, F.Bahçe maçında beklediğinden daha az topla buluştuğunu belirtti. Tecrübeli kaleci son dakikadaki pozisyon içinse şanslı olduğunu itiraf etti. F.Bahçe'yi beklediklerinden çok daha kolay geçtiklerini belirten İsviçreli kaleci, inanılmazı başardıklarını söyledi.

F.Bahçe turu oynamadan kaybetmiş
YOUNG Boys maçının ikinci yarısında oyundan alınan kaptan Alex'in maç öncesinde ne kadar umutsuz olduğu ortaya çıktı. Maç öncesi Brezilya'nın O Globo gazetesine konuşan kaptan. "Futbolda risk her zaman vardır. Onlar iyi ve organize bir takım olduklarını kanıtladılar. Biz ilk etabı birkaç zorlukla geçtik. İlk maçta aldığımız beraberlik bizim için gökten düşmüş bir elma gibiydi. Evde oynarken, farklı bir şey yapmamız gerekiyor. İlk oyundan daha iyi bir oyun oynamamız gerekiyor. En azından UEFA Kupası'nın garantide olması bizim içimizi rahatlatıyor" dedi.

UEFA: Türkiye'de reşit oldular
Fenerbahçe-Young Boys maçına resmi internet sitesinde yer ayıran UEFA, "Young Boys (genç çocuklar) Türkiye'de reşit oldu" başlığını kullanarak İsviçre temsilcisinin unutulmaz bir zafere imza attığına dikkat çekti.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN