14 milyon euro

Çarşamba 11.08.2010

Marsilya'nın Fabiano ile anlaşınca satışına onay verdiği Senegalli'nin bonservisine de 7.5 milyon euro ödenecek

SON ENGEL DE KALKTI
Mamadou Niang'ın Fenerbahçeli olmasının önünde artık hiçbir engel kalmadı. Marsilya Teknik Direktörü Didier Deschamp, "Sezon başladı, en büyük kozumu veremem" diyerek Senegalli forvetin Fenerbahçe'ye transferini engelliyordu. Ancak Fransız kulübü, Sevilla'dan Brezilyalı Luis Fabiano ile anlaşınca Niang'ın önündeki son engel de kalktı ve Deschamp 31 yaşındaki golcünün sarı-lacivertli ekibe satışını onayladı.

BU HAFTA İMZALIYOR
Karar, kulüp yetkilileriyle Deschamps'ın önceki gece bir araya geldiği toplantıda alındı. L'equipe "Marsilya, Niang'ın ayrılmasına onay verdi" ifadeleriyle haberi duyurdu. Şu an Senegal Milli Takımı'nda bulunan ve yarın dönecek olan Niang, hemen İstanbul'a gelip Fener'e imza atacak. F.Bahçe, 4 yıl için Niang'a 14 milyon euro (sezon başına 3.5 milyon euro), bonservisine ise 7.5 milyon euro ödeyecek.


NİANG: İHANET DEĞİL
Ülkesi Senegal'de Wal Fadjiri gazetesine konuşan Niang, Fenerbahçe'ye gideceğinin altını bir kez daha çizerken, "Gizli görüşmeler yapmadım. Marsilya'ya da ihanet etmedim" dedi. Oyuncunun menajeri Karim Aklil, Niang'ın yarın ya da cuma günü F.Bahçe'ye imza atacağı söyledi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN