"İlhan takıma giremez"

Çarşamba 11.08.2010 12:19

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll, Fenerbahçe'ye transfer olan İlhan Eker'in Lugano ve Bilica'yı geçerek takıma girebileceğini düşünmediğini söyledi.

Gençlerbirliği'nde geçen sezon forma giyen ve yeni sezonda Fenerbahçe'de mücadele edecek olan İlhan Eker'e başarılar dileyen Thomas Doll, ''Sportif anlamda bizim düşündüğümüz anlamda stoper olmadığı için kendisiyle yollarımızı ayırdık'' dedi.

İlhan'ın geride kalan sezonda takımda iyi bir kaptanlık yaptığını vurgulayan Doll, ''Tüm arzum, İlhan'ın sağlıklı ve başarılı bir şekilde futbol kariyerini devam ettirmesi. Burada çok iyi bir kaptanlık yaptığını söyleyebiliriz. Kalpten oynadığını ve takımı için çabaladığını söyleyebiliriz ama ondan iyi stoperler olduğunu da biliyoruz. Biz sadece sportif anlamda kararımızı verdik. Fenerbahçe'de Lugano ve Bilica'yı geçip önlerinde yer alacağını düşünmüyorum'' diye konuştu.

ORTA SAHA VE FORVETE TAKVİYE

Yeni sezon öncesi A.A. Muhabirine takımla ilgili değerlendirmede bulunan Thomas Doll, orta saha ve forvet hattına birer transfer yapılmasını arzu ettiğini söyledi.
Ankaragücü ile yapılan TSYD Kupası maçından sonra forvet hattı için transfer yapılabileceğini söylediğini hatırlatan Doll, ''Mustafa'nın sakatlığının ne olduğunu o gün bilmiyordum. Pazartesi günü aldığımız habere göre Mustafa 6 ay sahalardan uzak kalacak. Bu durumda orta saha ve forvet hattına transfer yapmamız gerekiyor.''

Alman teknik adam maçlarda uygulayacağı sistemi, rakibe göre değil, kendi takımına göre belirlediğini dile getirerek, ''Sistem, elinizdeki futbolcular ve onların kalitelerine göre belirlenir. Şu anda hangi sistemde oynayacağımızı bilmiyorum. Çift santrfor ile oynamak kulağa hoş geliyor ama orta sahanızın güçlü ve sağlam olması gerekiyor'' şeklinde konuştu.

''ORUÇ KONUSUNDA KARARI FUTBOLCULARIMIZ VERECEK''


Alman teknik direktör, ligin ilk maçlarının Ramazan ayında oynanacak olmasına ilişkin de, ''Oruç konusunda futbolcularımızı bilgilendireceğiz. Fakat son kararı kendileri verecek'' dedi.

Almanya'da da Bundesliga'da forma giyen Müslüman futbolcuların Ramazan ayında sorun yaşadığını ifade eden Doll şöyle devam etti:

''Bu bir performans sporu. Bankada çalışan bir elemanla bizim yaptığımız arasında dağlar kadar fark var. İdmanların ağırlığı ve sıcaktan dolayı gerekli önlemlerin alınması gerekiyor. Bu olayın fizyolojik olarak ne kadar tehlikeli olduğunu biliyorsunuz. Tüm takımların ve Türk futbolunun buna bir çare bulması lazım. Bunlar dini konular, hassas konular. Futbolculara belirli kuralları masanın üstüne koymayacağım ama onlar profesyonel futbolcular oldukları için bunları anlamaları gerekiyor. Bilgilendirme anlamında bazı şeyleri anlatacağız. Kararı kendilerine bırakacağım. Fakat dediğim gibi kendilerinin beslenme şartlarını bilmeleri gerekiyor. İyi bir karar vermeleri gerekiyor.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN