Web Sürümüne Geç

  6 haftamız var

  Çarşamba 12.08.2010

  “6 haftadan sonra nereye gideceğimiz belli olmaya başlar. İstediklerimiz olursa yola devam edeceğiz” “Profesyonellik şartlarını yerine getirmede sıkıntılı olanlar var. İkinci Young Boys maçındaki 11 hatalıydı”

  Teknik direktör Aykut Kocaman, takıma 6 haftalık ömür biçti... Fenerbahçeli yazarlarla sohbet toplantısı yapan Kocaman, "Bu süreçte nereye gideceğimiz belli olur. İstediklerimiz olursa yola devam edeceğiz" dedi. Kocaman, takımda profesyonelliğin şartlarını yerine getirmede sıkıntılı isimler olduğunu belirtti ve "Ben dahil hepimiz, Fenerbahçe'yi iyice özümsemeliyiz" ifadesini kullandı.

  İMKANIM OLSA...
  Basit top kaybı sorunlarına değinen Kocaman, ilk Young Boys maçında 26 basit top kaybı yaptıklarına dikkat çekti. Kondisyon eksikliğini ve güçsüzlüğü iki hafta daha sürecek ağır antrenmanlara bağlayan Kocaman, 4 hafta sonra bunların da giderek gelişeceğini sözlerine ekledi. Kocaman, imkanı olsa ikinci Young Boys maçına kesinlikle aynı 11'le çıkmayacağını da itiraf etti.
  YÖNETİMİN DESTEĞİ DE SINIRLI!

  Kocaman, "Yönetim size 'Teknik direktör sensin. Sportif direktör olarak başka birini getiriyoruz' dese tepkiniz ne olurdu?" şeklinde yöneltilen soruya, "Açıkçası o anda ne derdim, bilemiyorum. Ama bir teknik direktör olarak sportif direktörle çalışmak isterdim" yanıtını verdi. Tecrübeli hoca, "Yönetim tam destekle arkanızda" cümlesine ise şu yorumu yaptı: "Destek tam olarak nedir? Bunu bir açmak lazım. Destek uzun vadeli bir stratejiye verilir. Dünyanın her yerinde böyledir. Sonuç yoksa destek sınırsız değildir."

  ALEX KESİNLİKLE KALACAK
  Young Boys maçında Alex'i oyundan alması nedeniyle eleştirilmesini değerlendiren Kocaman, "Ben aptal mıyım? İşime yarayacak, maç kazandıracağını düşündüğüm oyuncuya takacak durumda olabilir miyim? Alex'le hiçbir sorunum yok. Kadro yapısı ve sistem değişikliğine herkes alışmalı. Alex, bundan böyle de yüzde 99.9 kadroda yer alacak" şeklinde konuştu.

  YALANCI DAUM
  Daum'un "Aykut Kocaman transfer istemedi" şeklindeki sözlerinin doğru olmadığını vurgulayan Aykut Kocaman şöyle görüş bildirdi: "Dentinho'yu benim aldırmadığım kesinlikle gerçek dışı. Bonservis bedeli olarak 8.5 milyon euro istendiği için alamadık. Bizzat transferi yaşarsanız bunu görürsünüz."

  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN