Web Sürümüne Geç

  Al gülüm at gülüm

  Pazartesi 16.08.2010

  Çapkınlık girişimi nedeniyle kulübeye çekilen Gökhan Ünal'ın yerine oynayan Semih 2 gol attı, kendisine asist yapan Alex'e 1 gol attırdı

  FIRTINA GİBİ BAŞLADI
  Fenerbahçe'nin "gol kralı" unvanlı iki ismi Alex ile Semih, sahada ne kadar iyi uyum sağladıklarını dün gece bir kez daha gösterdiler. Geçen hafta Akmerkez'de çapkınlık yapmak isterken yakalanan Gökhan Ünal'ın bu girişimi Semih Şentürk'e yaradı. Gökhan kendini kulübede bulurken ilk 11'de görev alan Semih, 8'inci dakikada Alex'in muhteşem pasını şık bir vuruşla gole çevirdi.

  PAZU BANDI TAKMADI
  Semih 5 dakika sonra da Mehmet Topuz'un pasında skoru 2-0'a taşırken, 24'te ise bu defa Alex'e yaptığı asistle dikkat çekti. Yeni transfer Niang'ın İstanbul'a gelişinin Semih'i ateşlediği yorumları yapıldı. Bu arada takımın ikinci kaptanı Semih, 68'de oyundan çıkan Alex'in kendisine uzattığı pazu bandı istemedi ve götürüp ve Emre'ye verdi. Semil'in bandı takmaması şaşkınlıkla karşılandı.  MAÇIN ANATOMİSİ

  28 DAKİKALIK FIRTINA
  Young Boys'a elenen F.Bahçe'nin sezon açılış maçı çok önemliydi. Yeni hoca Aykut Kocaman'ın "güvenoyu" alacağı mücadeleydi. F.Bahçe, maça hızlı başladı ve 28 dakika içinde 4-0'ı buldu. Dia ve Niang hariç ideal kadrosuyla sahaya çıkan F.Bahçe ilk yarı fırtına gibi esti. Karşılaşmanın seyircisiz olması, yaşanan güzelliklerin statta izlenmesini engelledi. Sadece farklı skor değil, savaşan F.Bahçe'nin geldiği müjdesi camiayı sevindirdi.

  JENERİKLİK GOL
  F.Bahçe'nin Alex ile bulduğu gol hazırlanış ve atılış olarak süperdi. Santos'un ortasını yumuşak bir bilek hareketiyle geriden gelen Alex'e aktaran Semih alkışı aldı. Brezilyalı oyuncu da vakit kaybetmeden, kaleci Polat toparlanmadan gelişine sol ayağıyla ağları bularak güzel başlayan atağı jeneriklik golle sonuçlandırdı.

  PERDE AÇILDI
  Aykut Kocaman'ın hızlı ve sürekli hücumu düşünen oyun mantalitesini iyi uygulayan F.Bahçe golü erken buldu. Alex-Semih işbirliğinde 1-0 öne geçen Kanarya böylece rakibinin direncini de erken kırdı. Semih çaprazda olmasına rağmen akıl dolu bir vuruşla perdeyi açtı. Semih'in ikinci golü ise F.Bahçe'ye 3 puanı müjdeledi.

  JÜBİLE GİBİ
  Bülent Yıldırım 90 dakaki hiç zorlanmadı. Maçta tartışılacak bir pozisyon bile olmaması, F.Bahçe'nin golleri erken bulması tecrübeli hakemi rahatlattı. Antalyaspor'un atağı hemen hiç düşünmediği ilk yarıda adeta yürüyerek maçı yönetti. Bülent Yıldırım ilk dakikalarda Necati'yi azarlayıp otoritesini de konuşturdu.

  SEMİH ŞENTÜRK
  Niang'ın Türkiye'ye geldiği gün ilk 11'de şans buldu 2 gol attı, 1 asist ile yıldızlaştı. "Nöbetçi" golcülükten asil golcülüğe terfi eden Semih, Alex'in çıkmasıyla kendisine verilen kaptanlı bandını kabul etmedi. Bu hareketi yeni golcü alan Aykut Kocaman ve yönetime bir tepkiydi.

  DAKİKA 8: Alex savunmanın arkasına çok güzel bir ara pası attı, kaleci ile karşı karşıya kalan Semih güzel bir vuruşla ağları gördü: 1-0.

  DAKİKA 13: Bu kez nefis pas Mehmet Topuz'dan geldi. Ceza sahasına hareketlenen Semih ayak koydu, F.Bahçe çok erken 2-0'ı buldu.

  DAKİKA 24: Cristian soldan hareketlenen Santos'u gördü. Bu oyuncu bekletmeden ortaldı. Semih topu Alex'e aktardı, kaptan affetmedi: 3-0.

  DAKİKA 28: F.Bahçe yine sağdan bindirdi. Topuz'un pasında Gökhan Gönül sıfıra indi. Ortasına Tuna ayak koydu, top ağlarla buluştu: 4-0.

  DAKİKA 35: Antalya ilk kez etkili geldi. Necati kafayla Tita'nın önüne indirdi. Tita yakın mesafeden vurdu. Gökhan Gönül çizgi üstünden çıkardı.

  DAKİKA 52: İkinci yarıya 3 değişiklik ile başlayan Antalya gole yaklaştı. Cristian'dan seken topa Proment vurdu, Mert köşeden kornere çeldi.

  DAKİKA 85: F.Bahçe Stoch ile hızlı hücuma kalktı. Slovak oyuncu topu Caner'e bıraktı. Caner'in ortasına Semih kafayı vurdu, Polat çıkardı.

  DAKİKA 90: Antalya "En azından bir gol" diye yüklendi. Karambolde ceza alanı dışından atılan sert şutu Gökhan Gönül yine çizgiden çıkardı.  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN