Fenerbahçe'de 5 imza

Salı 17.08.2010 14:40

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın bu sezon kadrosuna kattığı 5 yeni oyuncu için toplu imza töreni düzenlendi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda teknik direktör Aykut Kocaman'ın da hazır bulunduğu törende, yeni transferler İlhan Eker, Miroslav Stoch, Mamadou Niang, Issiar Dia ve Caner Erkin basın önünde sözleşme imzaladılar.

Sarı-lacivertli kulüpte hem sportif direktör, hem de teknik sorumlu olarak görev yapması nedeniyle bazı şeyler için zaman bulamadıklarını söyleyen Aykut Kocaman, ''Yoğun tempomuz, yeni oyuncularımızı tek tek sizlere tanıtabilmemize olanak vermedi'' derken, yeni transferler hakkında da bilgilendirmelerde bulundu.

İlhan Eker'in uzun süre Gençlerbirliği'nde forma giymiş ve kaptanlık yapmış bir isim olduğuna dikkat çeken Aykut Kocaman, son derece istikrarlı ve başarılı bir isim olarak nitelendirdiği İlhan'ın transferini özellikle istediğini vurguladı.

Miroslav Stoch'un çok yetenekli ve genç bir isim olduğunu aktaran Kocaman, geçen sezon Twente ile yaptıkları maçlarda Stoch'un hafızalarında yer bıraktığını dile getirdi.

Caner Erkin için, ''Sol kanadın önünde ve arkasında oynayabilen, ülkemizin yetiştirdiği önemli oyunculardan biri'' diyen Aykut Kocaman, oyuncunun transferde kendilerini tercih etmesinden dolayı memnun olduklarını, takıma önemli katkı sağlayacağına inandıklarını dile getirdi.

Kocaman, Fransa'da son 3 yıl içinde önemli çıkış yapan oyunculardan biri olarak gösterdiği Dia için, ''Bugünün futboluna son derece uygun biri. Yüksek sürat ve dripling gücüne sahip. Faydalanacağımız bir oyuncu'' ifadelerini kullandı.

Aykut Kocaman, diğer oyunculara göre daha tecrübeli bir isim olarak vurguladığı Niang'ın transferinin uzun bir süreç aldığını aktararak, ''İstikrarlı bir oyuncu. Son yıllardaki gol ve oynama yüzdesi bunu bize gösteriyor. Umarım aynı sürekliliğini bizde de gösterir'' şeklinde konuştu.

Tranfser çalışmalarının devam edip etmediği yönünde yöneltilen bir soru üzerine Aykut, ''Transfer tüm dünyada olduğu gibi Fenerbahçe'de de son güne kadar devam edecektir. Bizim oyuncu seçimlerimizdeki en büyük ölçümüz, son 2 sezonda pozisyonlarında başarılı olmuş, başarı vaat eden, takımımızın geleceğinde rol alacağını düşündüğümüz, yeterliliği yüksek oyuncular olmaları. Bugüne kadar tercihlerimiz öyle oldu'' yanıtını verdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN